Kamil Grosicki bez gola w debiucie

Kamil Grosik Grosicki zadebiutował w Turcji
Kamil Grosik Grosicki zadebiutował w Turcji fot. Wojciech Oksztol
Kamil Grosicki zadebiutował w nowym klubie - tureckim Sivasspor. Były napastnik Jagiellonii Białystok rozegrał całe spotkanie 18. kolejki Turkcell Super Lig przeciwko Galatasaray Stambuł, w którym jego zespół przegrał 0:1.

Debiut Grosika przypadł na otwarcie nowego stadionu Galatasaray - Turk Telekom Arena. Mimo porażki, były gracz żółto-czerwonych należał do wyróżniających się piłkarzy swojego zespołu.

Grosicki od początku był aktywny i już w 4. minucie miał okazję na zdobycie bramki. W swoim stylu uciekł prawą stroną trzem obrońcom Galaty, wbiegł w pole karne i oddał silny strzał, który trafił jednak tylko w boczną siatkę.

Niewiele brakowało, by Grosik wypracował gola dla gości w 65. minucie. 22-letni napastnik Sivassporu przeprowadził błyskotliwy rajd, tym razem lewą stroną i wyłożył idealnie piłkę Mehmetowi Yildizowi, którego strzał z kilku metrów zdołał odbić bramkarz. Dobitka Yannicka Kamanana przeszła z kolei wysoko nad poprzeczką.

Ustawiony na lewej flance Grosicki oddał jeszcze po przerwie dwa strzały z dystansu, jednak bez większego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

Drużyna Grosickiego na miejscu spadkowym

Niewykorzystane akcje zemściły się na drużynie z Sivas w 70. minucie. Gola dla podopiecznych George Hagiego strzelił Servet Cetin, który wykorzystał dogranie z prawego skrzydła Barisa Ozbeka.

Po tej porażce drużyna Grosickiego spadła w tabeli o jedną pozycję i obecnie z 15 punktami zajmuje 16. - spadkowe miejsce. Kolejne spotkanie Sivasspor rozegra w najbliższą sobotę u siebie, a rywalem będzie Antalyaspor.