Kamieniczka „Przy Czarnej” w Białymstoku. Ruszyła budowa II etapu inwestycji

Artykuł sponsorowany "ROGOWSKI - DEVELOPMENT" SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Zieleń, zabytki, lokale usługowe i rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, a to wszystko w ścisłym centrum miasta. O kolejnym etapie inwestycji Kamieniczka „Przy Czarnej” rozmawiamy z Panem Remigiuszem Rogowskim, Prezesem Grupy Kapitałowej Rogowski Development.

Panie Prezesie, czy klienci są zainteresowaniu kupnem mieszkania w centrum miasta?

Są klienci, którzy cenią sobie bliskość centrum miasta, jego możliwości, dostępność różnego rodzaju usług, a są tacy, którzy lubią mieszkać na obrzeżach. Nie powiedziałbym, że któraś z tych grup jest liczniejsza.

A jak było ze sprzedażą pierwszego etapu kamienicy „Przy Czarnej”? Bo mamy tu jakby połączenie centrum miasta, ale sama nieruchomość ulokowana jest w pewnego rodzaju zaciszu.

To jest właśnie zasługa tej lokalizacji. Inwestycja znajduje się na osiedlu Przydworcowe, przy ulicy Czarnej w sąsiedztwie ul. Młynowej i wzgórza Św. Magdaleny, w pieszej odległości od najważniejszych obiektów i zabytków ścisłego centrum Białegostoku. Teren inwestycji jest otwarty. Wokół budynków założono chodniki, wykonano podjazdy. W kondygnacji parterowej znajdują się powierzchnie handlowo-usługowe. Pod budynkami mamy podziemne miejsca postojowe. W klatkach schodowych zainstalowaliśmy cichobieżne windy. Ale co ważne, inwestycja posiada duży dziedziniec wewnętrzny, zagospodarowany w ogród dla mieszkańców. Do dyspozycji dzieci jest bezpieczny plac zabaw. Mimo, że jest to ścisłe centrum, znaleźliśmy na to wszystko miejsce. A wracając do początku Pana pytania, pierwszy etap tej inwestycji wyprzedał się w ekspresowym tempie. A to tylko upewniło nas, że ta lokalizacja i forma w jakiej postanowiliśmy wznieść kolejny budynek, jest dobra.

Proszę opowiedzieć o inwestycji. Jakie i ile mieszkań oraz lokali będzie dostępnych dla klientów.

Kamieniczka „Przy Czarnej” to zespół budynków wielorodzinnych o wysokości 7 i 8 pięter, o funkcji mieszkaniowo-usługowej. Inwestycja składa się z 96 mieszkań o układzie od 2 do 5 pokoi, o powierzchni od 39,77 do 73,22 m2, z balkonami, loggiami lub tarasami. W mieszkaniach zainstalowaliśmy domofony. W wykończeniach elewacji zastosowaliśmy ciepłe odcienie, a także postawiliśmy na panoramiczne przeszklenia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT INWESTYCJI

http://www.rogowskidevelopment.pl/investments/kamieniczka-przy-czarnej/

Kamienica „Przy Czarnej” nie jest tylko kamienicą z nazwy, prawda? Przy jej budowie postawiliście na materiały wysokiej klasy.

Ściany międzylokalowe murowane są z pustaków ceramicznych typu PCM, ściany osłonowe murowane z pustaków szczelinowych ceramicznych, a działowe z cegły silikatowej lub pustaków ceramicznych. Stropy budynku, w części wykonane są jako prefabrykowane z płyt żelbetowych kanałowych, a w pozostałej części żelbetowych monolitycznych. Elewacja kładziona jest metodą lekko mokrą wg. Projektu Technicznego. Tynki wewnętrzne wykonywane są z gipsu, podłoże posadzki z cementu. Parapety w mieszkaniach, a także ciągach komunikacyjnych wykonano z marmuru. Do każdego lokalu przewidziane są drzwi antywłamaniowe.

W promieniu kilkuset metrów wokół inwestycji zlokalizowane są liczne punkty wielkomiejskiej infrastruktury, a także dobrze rozwinięta komunikacja.

W najbliższym otoczeniu są sklepy Biedronka, Społem, Żabka, punkty gastronomiczne, oddziały banków, placówka pocztowa, kościoły, Sanktuarium bł. Bolesławy Lament, apteki, ośrodki NZOZ, przychodnie, centra medyczne, Centra Handlowe Park, Pasaż Bema, Dom Handlowy Koral, Park Handlowy Przy Dworcu, żłobek Bobolandia, przedszkola samorządowe nr 51 i nr 53, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. J. Twardowskiego, licea Ogólnokształcące, Zespół Szkół Metalowo-Drzewnych im. gen. W. Andersa, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. W pobliżu położone są skatepark, park trampolin, kluby sportowe, park Centralny (550 m), Ogród Pałacu Branickich (1,2 km), kina, Opera i Filharmonia Podlaska (450 m).

A komunikacja?

W promieniu 100 m położone są przystanki komunikacji miejskiej z liniami autobusowymi nr 20, 27 i 29. Położenie inwestycji pozwala na dogodne poruszanie się samochodem: w pobliżu dostępne są kluczowe arterie miasta, jak ulice Bohaterów Monte Cassino, Legionowa, Mikołaja Kopernika, Zwierzyniecka i Wiejska. Główny Dworzec Kolejowy, obsługiwany przez połączenia IC, Reg i TLK, oddalony jest o około 1 km.

Czy ruszyła rezerwacja mieszkań? Kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku?

Rozpoczęliśmy już budowę, a także rezerwację i sprzedaż mieszkań. Natomiast oddanie do użytku II etapu Kamieniczki „Przy Czarnej” nastąpi w 2022 roku. Zapraszam wszystkich do naszego biura sprzedaży w Białymstoku, aby uzyskać szczegółowe informacje o ofercie, aktualnych cenach i obowiązujących promocjach.

Więcej o deweloperze:

http://www.rogowskidevelopment.pl/

Dodaj ogłoszenie