Kajakarstwo. Rafał Rosolski z Dojlid z trzema medalami mistrzostw Polski w Poznaniu

Adam Muśko
Adam Muśko
Złoto i dwa razy brąz to dorobek najlepszego kajakarza Dojlid Białystok w mistrzostwach Polski, które były rozegrane w Poznaniu. W sumie zawodnicy z podlaskich klubów zdobyli siedem medali.

Złoty medal Rosolski wywalczył w konkurencji 5000 metrów. Natomiast jako trzeci ukończył finał olimpijskiej konkurencji jedynka 1000 metrów oraz wraz z Łukaszem Bonarskim w dwójce na 500 metrów.

Przeczytaj także: Kajakarze walczą o olimpijską przepustkę

Pierwsze miejsce wywalczyła osada Sparty Augustów. Ekipa w składzie Adam Wysocki, Karol Garbacz, Marcin Garbacz i Patryk Gryko wygrała w konkurencji czwórek na 1000 metrów. Ponadto Adam Wysocki i Karol Garbacz uplasowali się na trzecim miejscu w dwójce na 1000 metrów.

Jeden medal przypadł Cresovii Białystok. Sylwia Szczerbińska była druga w kanadyjkach na 500 metrów.

W Poznaniu były rozgrywane także mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. W konkurencji KL 3 200 m kobiet Justyna Regucka ze Startu Białystok zajęła drugie miejsce.

Ach, co to był za ślub! Beata Mikołajczyk i Rafał Rosolski powiedzieli "tak" i są już małżeństwem. Utytułowana kajakarka Kopernika Bydgoszcz i kajakarz UKS Dojlidy Białystok przysięgę małżeńską wypowiedzieli najpierw w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bydgoszczy, a ślubu udzielił im prezydent Rafał Bruski. Potem miłość wyznali sobie jeszcze raz - w kościele w podbydgoskim Murowańcu. Panna młoda wyglądała pięknie, pan mody prezentował się elegancko. A potem - zabawa, zapewne do białego rana! Ślub Beaty Mikołajczyk