MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Justyna Iskrzycka spotkała się z dziećmi podczas akcji „Aktywna Polska w kajaku” w Czechowicach-Dziedzicach

PS
To była druga odsłona ogólnopolskiej akcji „Aktywna Polska w kajaku”! Na przystani kajakowej w Czechowicach-Dziedzicach dzieci i młodzież uczyły się bezpiecznego korzystania ze sportów wodnych, w szczególności z kajakarstwa. Gościem specjalnym była Justyna Iskrzycka, medalistka olimpijska z Tokio.

Czechowicki „Kopalniok” wypełnił się kajakami, a w nich zasiadły dzieci z różnych kategorii wiekowych, które z dużym zapałem pokonywały przygotowany dystans. Inną z konkurencji zaliczanych i odnotowywanych na specjalnych identyfikatorach było aktywne przemierzanie danego odcinka na SUP-ach. W strefach na lądzie także działo się wiele ciekawego. Zainteresowanie wzbudzały trickboardy, na których uczestnicy zajęć mieli za zadanie utrzymać równowagę w wyznaczonym czasie oraz ergometry kajakowe, wykorzystywane do szlifowania umiejętności w wiosłowaniu „na sucho”. Najmłodsi skorzystali z możliwości przepłynięcia kajakiem turystycznym pod nadzorem instruktora, a duże emocje wzbudzały widowiskowe wyścigi smoczych łodzi.

Młodym adeptom kajakarstwa, także tym uczestniczącym w rozgrywanych równolegle regatach „Czechowice Cup”, z bliska przyglądała się Justyna Iskrzycka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio. Jej obecność o tyle nie była przypadkowa, że na „Kopalnioku” sama zdobywała przed laty swoje kajakarskie szlify. To z rąk utytułowanej zawodniczki okolicznościowe medale otrzymywali uczestnicy akcji „Aktywna Polska w kajaku”, jak również najlepsi w poszczególnych kategoriach dorocznych regat, w tym triumfujący w klasyfikacji klubowej zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice.

– To bardzo budujące widzieć, jak moja ukochana dyscyplina się rozwija i dzieje się to także dzięki takim wydarzeniom popularyzującym kajakarstwo. Dzieciaki chcą wyjść na zewnątrz i spędzać czas aktywnie, ale trzeba im stworzyć okazję – podkreśla Justyna Iskrzycka.

Kolejne odsłony akcji „Aktywna Polska w kajaku” zaplanowane są w Katowicach (8 września), Chełmży (17 września), Gorzowie Wielkopolskim (18 września), Olsztynie (23 września), Augustowie (24 września) i Białymstoku (25 września). Każdorazowo młodzi uczestnicy otrzymają specjalne identyfikatory, które umożliwią zaliczanie stref wodnych i lądowych. Podsumowaniem udziału będzie uzyskanie pamiątkowych medali i upominków. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej akcji – www.polskawkajaku.pl.

Głównym celem akcji jest przyczynienie się do wzrostu zainteresowania aktywnością sportową wśród młodego pokolenia oraz promowanie na szerszą skalę profilaktyki zdrowotnej poprzez aktywne formy spędzania czasu. Pogłębiona zostanie jednocześnie wiedza uczestników o dyscyplinach kajakowych oraz nowoczesnej infrastrukturze pod kątem uprawiania sportów wodnych w sposób w pełni bezpieczny.

Projekt „Aktywna Polska w kajaku” organizuje Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przy ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym, który objął cykl imprez patronatem honorowym oraz klubami funkcjonującymi w miejscach wydarzeń, a także partnerskim udziałem PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Caroliny Toyoty Bielsko i Talmet. Organizacja akcji „Aktywna Polska w kajaku” jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Justyna Iskrzycka spotkała się z dziećmi podczas akcji „Aktywna Polska w kajaku” w Czechowicach-Dziedzicach - Gazeta Pomorska

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny