Jurek Owsiak: Rezygnuję z funkcji prezesa WOŚP OŚWIADCZENIE

  Jurek Owsiak: Rezygnuję z funkcji prezesa WOŚP OŚWIADCZENIE

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa WOŚP: Osobiście rezygnuję z funkcji szefa fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - ogłosił Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej. To decyzja podyktowana szokującym zdarzeniem, jakie miało miejsce podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku, gdzie na scenie nożownik ugodził prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Prezydent zmarł w szpitalu z powodu zbyt rozległych obrażeń.

  Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa WOŚP  W poniedziałek, 14 stycznia, kilka minut po godz. 15. odbyła się konferencja podsumowująca 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jej trakcie Jerzy Owsiak poinformował media, że złożył rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

  CZYTAJCIE KONIECZNIE
  PREZYDENT GDAŃSKA ZMARŁ PO ZAMACHU W CZASIE WOŚP


  - Osobiście składam rezygnację, ale fundacja będzie nadal funkcjonowała - zapowiedział wyraźnie poruszony Owsiak.

  To decyzja podjęta w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło wczoraj (13 stycznia) podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku. Tuż przed "światełkiem do nieba", około godz. 20., na scenę wtargnął tam nożownik i ranił prezydenta.

  Jerzy Owsiak nie odchodzi z WOŚP  - Dzisiaj mówi się, że my używamy języka nienawiści. Prezydent zginął ponieważ my jesteśmy współautorem tego, co się stało. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Trzy osoby będą nadal prowadziły fundację - powiedział Jerzy Owsiak.

  - Ta nienawiść, która jest gdzieś w ludziach, eksplodowała w sposób ekstremalny. Trudno winić organizatorów. To się wydarzyło na bliskiej sercu wielu Polaków imprezie - mówił Jerzy Owsiak. - Jesteśmy otwarci, nasza scena była też otwarta, masa ludzi przeszła przez studio.

  Owsiak podkreślił, że charakter imprezy w Gdańsku był podobny.

  Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak. - Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią - stwierdził.

  Jerzy Owsiak skierował swoje słowa w kierunku prawicowych portali czy wypowiedzi jednej z posłanek. - To jest ten tekst, który się sączy - podkreślił.

  Jerzy Owsiak poinformował, że będzie nadal wspierał działania fundacji WOŚP.

  Adamowicz przeszedł trudną operację, jednak mimo długiej walki, jaką toczył, ostatecznie nie udało się go uratować. Dziś, 14 stycznia, tuż przed godz. 15. minister zdrowia Łukasz Szumowski wraz z lekarzami z Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego poinformowali, że prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu. - Przegraliśmy walkę. Obrażenia były zbyt poważne - powiedział Łukasz Szumowski.

  JAK DOSZŁO DO ZAMACHU NA PREZYDENTA. SPRAWDŹCIE MINUTA PO MINUCIE

  Oprócz kondolencji dla rodziny prezydenta Adamowicza, z całej Polski płyną także słowa podziękowania dla Owsiaka za to, co uczynił do tej pory w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

  Akcja Murem za Owsiakiem


  Tuż po ogłoszeniu przez Jurka Owsiaka zaskakującej decyzji, rozpoczęła się akcja pod hasłem Murem za Owsiakiem. Mieszkańcy całej Polski wspierają dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zachęcają go do zmiany decyzji. W akcję angazują się znani polscy szefowie fundacji, organizacji społecznych, politycy i obywatele.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ  Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"


  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (66)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (66) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo