Juniorzy Jagiellonii wygrywają. Wiosna należy do nich.

(kw)
Jagiellonia wygrała z Wigrami bez większych problemów
Jagiellonia wygrała z Wigrami bez większych problemów Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Juniorzy rozpoczęli rundę wiosenną. Dwa mecze to dwie wygrane piłkarzy Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok pokonała 4:0 MOSiR Wigry Suwałki, a drużyna MOSP-Jagiellonii wygrała 2:0 z Rudnią Zabłudów w meczach grupy mistrzowskiej juniorów młodszych, inaugurujących młodzieżową wiosnę na Podlasiu.

- Z tą wiosną to tak nie do końca prawda - śmieje się trener Jagiellonii Dariusz Bayer. - W nocy przed naszym meczem spadł śnieg, który potem zaczął się topić. To na czym przyszło nam grać najlepiej określić słowem breja - dodaje.

Jak na tak ciężkie warunki, mecz żółto-czerwonych z Wigrami stał na niezłym poziomie. Od początku do końca dominowali białostoczanie, chociaż efekt ich przewagi przyszedł dopiero w 31. minucie. Sam na sam z bramkarzem gości wybiegł Bartosz Giełażyn i nie zmarnował doskonałej okazji.

Jeszcze przed przerwą znów doszło do pojedynku suwalskiego golkipera z Giełażynem i ponownie górą był piłkarz Jagiellonii.

Po zmianie stron padła najładniejsza bramka spotkania, zdobyta efektownym szczupakiem przez Artura Błońskiego. Wynik ustalił Przemysław Koszycki.

- Mam trochę przemeblowany zespół, bo doszło siedmiu nowych zawodników. Wszyscy wskazują nas jako faworytów ligi, ale poczekajmy, jak się to rozwinie - dodaje Bayer.

Niespodzianki nie było też w starciu MOSP-Jagiellonii z Rudnią. Drużyna Mirosława Mojsiuszki bez większych kłopotów wygrała 2:0.

Dwa mecze grupy mistrzowskiej z powodu nienadających się do gry boisk zostały przełożone.

Juniorzy młodsi

Grupa mistrzowska: Jagiellonia Białystok - OSiR Wigry Suwałki 4:0, MOSP-Jagiellonia Białystok - Rudnia Zabłudów 2:0.

Mecze: Piast Białystok - Hetman Białystok i ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Zambrów zostały przełożone.