Judo. Łapski klub sportowy „NAREW” o krok od podium

(adek)
Piotr Pułkośnik
14 i 15 maja w hali sportowej w Elblągu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w judo.

Łapski klub sportowy „NAREW” reprezentowała dwójka zawodników, Maryla Kostyra w kat. do 52 kg. i Paweł Jabłoński do 46 kg. Obydwoje zakończyli zawody na 5 lokatach, przegrywając decydujące boje o brązowe medale.

Maryla Kostyra wystartowała 21 maja w Pucharze Europy w Bielsko Białej, zajęła dziewiąte miejsce. W zawodach wystartowało 26 reprezentacji i rekordowa liczba 510 uczestników. Wygrała walkę z Rosjanką , a przegrała swoje pojedynki z Czeszką późniejszą zwyciężczynią całej kategorii i Francuzką.

Po rozegranych zawodach zostaje na zgrupowaniu Kadry Narodowej. Reszta juniorów młodszych i młodzików „NARWI” na początku czerwca wystartuje w Pucharach Polski w Łodzi i Opolu.