Jest praca w Plum – na staż i na stałe. Wystarczy wiedza i pasja

Materiał informacyjny Targi Pracy
Magda Woźniak, kierownik personalny / HR manager w spółce Plum
Magda Woźniak, kierownik personalny / HR manager w spółce Plum
Udostępnij:
Plum sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach to producent nowoczesnej elektroniki przemysłowej, dostarczający nowoczesne rozwiązania do branż: gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów i wentylacji. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń pomiarowych i sterujących. Masz wiedzę i pasję możesz tutaj pracować. Zobacz, co firma proponuje zainteresowanym.

Rozmowa z Magdą Woźniak, kierownikiem personalnym / HR manager w spółce Plum.

Plum zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanej elektroniki przemysłowej dla branż ogrzewnictwo, gazownictwo. Co jest największym wyzwaniem, z którym mierzycie się Państwo w swojej pracy?

- Firma została założona przeszło 30 lat temu. Początkowo jako niewielka firma rodzinna realizowała innowacyjne projekty, tj. pierwszy zaprojektowany w firmie elektroniczny, sieciowy przelicznik gazu na specjalne zamówienie Działu Nowych Technik z Mazowieckiego Okręgowego Zakładu Gazowniczego. Firma otrzymała pierwszy w Polsce certyfikat Polskiego Komitetu Normalizacji, Miar i Jakości dla elektronicznego przelicznika sieciowego. Z biegiem lat Plum zarządzany przez prezesa dr inż. Macieja Szumskiego realizował coraz bardziej zaawansowane technologiczne projekty, tworzono specjalistyczne laboratoria, powstawały innowacyjne urządzenia. Jednymi ze sztandarowych urządzeń są: regulator Eco-Max, zmniejszający koszty ogrzewania domu, Mac Bat – przelicznik przepływu gazu, MacR6 - zaawansowany bateryjny rejestrator przepływu gazu. Prace rozwojowe były przesłanką do zwiększania zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia ponad 350 osób, z czego 1/3 stanowi dział R&D. Nasz Dział Rozwoju skupia specjalistów różnych dziedzin takich jak elektronika, elektrotechnika, automatyka, sterowanie oraz szeroko pojęte programowanie. Największym wyzwaniem, z jakim obecnie styka się dział HR, jest pozyskanie kandydatów do działu rozwoju na stanowisko konstruktor programista, konstruktor elektronik i elektronik – tester urządzeń. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy, nie jest zadaniem łatwym.

Firma cały czas się rozwija. Jednak by rozwijać się jeszcze intensywniej, potrzebuje nowych pracowników. Na jakie stanowiska prowadzicie Państwo obecnie rekrutację?

- W Plum są tworzone rozwiązania bezpieczne, redukujące koszty oraz spełniające wszelkie wymagane normy europejskie. Dzięki analizie potrzeb użytkowników produkowane rozwiązania wyróżniają się komfortem obsługi, nowoczesnym wzornictwem. Nasza firma nieustannie się rozwija. Wzrasta też zapotrzebowanie na pracę. Obecnie poszukujemy pracowników do działu rozwoju, rekrutujemy tu osoby posiadającą wiedzę z zakresu elektroniki, elektrotechniki lub automatyki, a także programistów. Poszukujemy także osoby na stanowisko specjalista ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Technik testów kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).
W maju prowadzimy rekrutację do naszych dwóch flagowych programów stażowych Mierz Wysoko i Plum Lab. Są to 3-miesięczne płatne staże skierowane do studentów Politechniki Białostockiej z wydziału Elektrycznego i Informatycznego. Programy stażowe od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów.

Jakie kwalifikacje powinny mieć osoby ubiegające się o pracę w firmie Plum?

- Jest to uzależnione od stanowiska, na jakie aplikuje dany kandydat. Idealny kandydat na stanowisko konstruktor elektronik powinien posiadać doświadczenie w konstruowaniu urządzeń elektronicznych, mieć wykształcenie wyższe techniczne, znać zagadnienia związane z kompatybilnością elektromagnetyczną urządzeń elektronicznych. Kandydat musi posiadać umiejętność analitycznego myślenia i być gotowym do pracy w zespole. Mile widziani pasjonaci – osoby, które z zamiłowania konstruują urządzenia.

Od Programisty Embedded oczekujemy umiejętności programowania w języku C,C++, znajomości układów cyfrowych, architektury kontrolerów Cortex, środowiska programistycznego Keil uVision oraz znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodne czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej. Elektronik – Tester Urządzeń to osoba, która ma wiedzę techniczną z zakresu elektroniki, zna podstawy programowania, umie pracować w zespole i posługuje się językiem angielskim w stopniu dobrym.
Od studentów zgłaszających się na staż oczekujemy głównie wiedzy merytorycznej zdobytej podczas studiów i zaangażowania. Mamy nadzieję, że wybierzemy osoby, dla których elektronika jest pasją, bo tylko oni w przyszłości będą w stanie konstruować innowacyjne rozwiązania do naszych urządzeń.

Na co natomiast mogą liczyć oni z Waszej strony?

- Potencjalni pracownicy mogą liczyć na profesjonalną obsługę podczas rekrutacji oraz backup po jej zakończeniu. Po zatrudnieniu pracownik może korzystać z szerokiego wachlarza benefitów pracowniczych, tj. świątecznych kart podarunkowych, dopłat do wypoczynku, pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego, kart fit sport, biletów do kina, teatru, transportu plum busem i wielu innych. Nowy pracownik zostaje wdrożony do pracy przez kierownika swojego działu, który w początkowym okresie pracy pełni funkcję opiekuna i przewodnika.

Dlaczego warto stać się częścią zespołu Plum?

- Plum jest bardzo dobrym miejscem do pracy. Przyjacielska atmosfera, bliskość natury, innowacyjne technologie, a także możliwość rozwoju, to przesłanki do tego, aby postarać się zostać częścią naszego teamu. Firma gwarantuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji oraz cały szereg benefitów.

Dziękuję za rozmowę.

https://poranny.pl/podlaskie-targi-pracy-mozna-bylo-spotkac-sie-z-pracodawcami-zdjecia-wideo/ar/c10-14007861

Materiał oryginalny: Jest praca w Plum – na staż i na stałe. Wystarczy wiedza i pasja - Gazeta Współczesna

Dodaj ogłoszenie