MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest już umowa na budowę klinik zakaźnych USK w Białymstoku. Budynek ma być gotowy za dwa lata

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Umowa została zawarta w ubiegłym tygodniu. Podpisali ją: Jan Kochanowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, oraz Piotr Doroszko, dyrektor rejonu Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Oddziału Północnego firmy Budimex – umowe na budowę Klinik Zakaźnych przy ul. Żurawiej podpisali w ubiegłym tygodniu.
Umowa została zawarta w ubiegłym tygodniu. Podpisali ją: Jan Kochanowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, oraz Piotr Doroszko, dyrektor rejonu Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Oddziału Północnego firmy Budimex – umowe na budowę Klinik Zakaźnych przy ul. Żurawiej podpisali w ubiegłym tygodniu. USK
Zaprojektuj i wybuduj – na taką umowę zdecydowali się przedstawiciele Budimeksu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. W jej ramach ma powstać nowy budynek szpitalnych klinik zakaźnych.

Umowa została zawarta w ubiegłym tygodniu. Podpisali ją: Jan Kochanowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, oraz Piotr Doroszko, dyrektor rejonu Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Oddziału Północnego firmy Budimex – umowe na budowę Klinik Zakaźnych przy ul. Żurawiej podpisali w ubiegłym tygodniu. Budynek ten powstanie obok istniejącego już budynku E1, gdzie mieszczą się kliniki pulmonologiczne, intensywna terapia, zespół poradni, izba przyjęć. Umowa jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Inwestycje w USK. Cztery firmy chcą budować kliniki przy Żurawiej. Ale w planowanej kwocie mieści się jedna

Koszt: prawie 40 mln zł

Budynek będzie miał trzy kondygnacje, znajdą się tam Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii prof. Roberta Flisiaka oraz Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji prof. Sławomira Pancewicza. W pandemii były one głównym miejscem zajmującym się pacjentami z COVID-19. Wartość inwestycji opiewa na 39 777 818 zł. Umowa zakłada, że inwestycja zostanie zamknięta do końca marca 2026 roku.

USK ma w planach kolejne remonty

Ale to nie koniec inwestycji szpitala. W planach jest też modernizacja istniejących już budynków. Budynek A, ten największy, usytuowany najbliżej wejścia od ul. Wiewiórczej, ma zostać zburzony, a na jego miejsce powstanie nowoczesna, wygodna budowla. To tam przeniesie się I Klinika Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ – w sumie 29 łóżek i 28 stanowisk do dializ, oraz Klinika Dermatologii i Wenerologii z 15 łóżkami. Kolejne budynki (od B do F) zaś czeka gruntowna modernizacja. Budynek B ma zostać przystosowany do potrzeb Kliniki Rehabilitacji (neurologicznej i pulmonologicznej) z Oddziałem Rehabilitacji Pobytu Dziennego. W budynku C ma powstać 50-łóżkowy Zakład Opieki Długoterminowej, a w D – Klinika Geriatrii oraz część ZOL-u z łóżkami wentylowanymi. Z kolei w budynku E z kolei ma powstać II Klinika Neurologii z pododdziałem udarowym (12 łóżek neurologicznych i 16 udarowych) oraz Oddział Hipertensjologii, Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych.

Przy ul. Żurawiej szpital ma w sumie około 8 ha terenów. W planach jest jeszcze budowa kolejnego budynku, gdzie ma powstać Uniwersyteckie Centrum Onkologii Spersonalizowanej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny