Jędrzej Ksawery Jarocki zagra w niedzielę w Muzeum Rzeźby

(ak)
Jędrzej Ksawery Jarocki naukę gry na akordeonie rozpoczął w 2001 roku w PSM I stopnia w Białymstoku. Od pierwszej lekcji swoimi postępami w nauce zdradzał wyjątkowe zdolności i predyspozycje do gry na tym instrumencie.
Jędrzej Ksawery Jarocki naukę gry na akordeonie rozpoczął w 2001 roku w PSM I stopnia w Białymstoku. Od pierwszej lekcji swoimi postępami w nauce zdradzał wyjątkowe zdolności i predyspozycje do gry na tym instrumencie. mat. organizatora
Udostępnij:
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza w niedzielę, 27 marca na recital Jędrzeja Ksawerego Jareckiego. Początek o godz. 17.

Program koncertu:

Domenico Scarlatti Sonata E - dur K.135 L.224
Jan Sebastian Bach Preludium i fuga e-moll DWK t. II
Bent Lorentzen "Tears"
Vagn Holmboe Sonata na akordeon solo Op. 143a (Allegro; Andante; Presto; Allegro)
Wiaczesław Siemionow "Brahmsiana" - Rapsodia na akordeon

Jędrzej Ksawery Jarocki
Naukę gry na akordeonie rozpoczął w 2001 roku w PSM I stopnia w Białymstoku. Od pierwszej lekcji swoimi postępami w nauce zdradzał wyjątkowe zdolności i predyspozycje do gry na tym instrumencie.

Sześcioletnią szkołę muzyczną I stopnia ukończył z wyróżnieniem w zaledwie cztery lata. Następnie rozpoczął naukę w OSM II stopnia. W tym czasie wielokrotnie prezentował zdobyte umiejętności na koncertach wewnątrzszkolnych jak i poza szkołą. Jego występy przyjmowane były z podziwem i gorącym aplauzem słuchaczy. Doceniło to m.in. Jury Makroregionalnego Konkursu Akordeonowego w Olsztynie, gdzie w kwietniu 2005 roku przyznało mu główną nagrodę w kategorii do 15 lat. W 2007 roku po wstępnych kwalifikacjach został wybrany do wykonania koncertu z orkiestrą szkolną w charakterze solisty /"Concertino" Bronisława Kazimierza Przybylskiego/. W maju 2007 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Chełmie, gdzie zdobył III miejsce w kategorii III solistycznej. Kolejne sukcesy to zajęcie III miejsca podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Przemyśl 2007, zajęcie II miejsca na Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym Olecko 2008 w kategorii do 15 lat, oraz w tym samym roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie.

Kolejne osiągnięcia to III miejsce w IV kategorii solistycznej Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego Przemyśl 2008, wyróżnienie na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej Przemyśl 2009. Jest także stypendystą "Agrafki Muzycznej 2009".

Ostatni sukces Jędrzeja to dobycie I miejsca w kat. III solistycznej XVI Mławskiego Festiwalu Akordeonowego "Od solisty do orkiestry" Mława 2010.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie