Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

JaWyJak bezwzględne poszukiwanie - wystawa Pawła Łyjaka

(ak)
Najczęściej wykorzystywanym elementem w grafikach Łyjaka jest motyw ludzkiej twarzy, pojmowany przez autora jako zewnętrzne lustro
Najczęściej wykorzystywanym elementem w grafikach Łyjaka jest motyw ludzkiej twarzy, pojmowany przez autora jako zewnętrzne lustro mat. organizatora
W piątek, 4 lutego w Centrum im. L. Zamenhofa otwarta zostnanie wystawa prac Pawła Łyjaka wykonanych w klasycznych technikach graficznych. Podczas wernisażu odbedzie się takze uroczyste wręczenie dyplomów młodym i profesjonalnym artystom - stypendystom Prezydenta Miasta Białegostoku w 2011 r. Początek o godz. 18.

Paweł Łyjak
Urodził się w 1982 roku we Włocławku. Studiował w Kolegium Sztuk Pięknych w UMCS w Kazimierzu Dolnym w pracowni pod kierunkiem prof. Elżbiety Baneckiej i prof. Grzegorza D. Mazurka, a następnie w ASP im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni grafiki warsztatowej prowadzonej przez prof. Henryka Ożoga, gdzie w roku 2008 obronił dyplom magistra sztuki.

W latach 2008-2010 pracownik Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Obecnie pracownik Wydziału Scenografii Warszawskiej ASP. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych, jest laureatem Nagrody Imienia Tadeusza Kulisiewicza.

W 2010 roku otrzymał od Prezydenta Miasta Białegostoku stypendium dla Młodych Twórców, zajmujących się działalnością artystyczną.

Najczęściej wykorzystywanym elementem w grafikach Łyjaka jest motyw ludzkiej twarzy, pojmowany przez autora jako zewnętrzne lustro, odzwierciedlające emocje, stany psychiczne pozostawiające niezatarty ślad w ludzkiej fizjonomii.

JaWyJak bezwzględne poszukiwanie
Wystawa obrazuje gorycz tłumionych pragnień, zdeformowanych uczuć, świat wewnętrznych rozterek człowieka zagubionego w rzeczywistości, w której zanikają autorytety, zagłuszane zgiełkiem pusto brzmiących haseł: miłość, zaufanie, bezpieczeństwo, rodzina. Cykl składa się z kilkunastu prac, wykonanych w klasycznych technikach graficznych, takich jak: akwaforta, akwatinta, linoryt i monotypia - czasem łączonych z drukiem cyfrowym.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny