Japonia - Polska 0:1 YouTube wszystkie bramki, skrót meczu, gole, wynik (28.06.2018) (zdjęcia, wideo)

(kw)
Japonia - Polska 0:1 YouTube wszystkie bramki, skrót meczu, gole, wynik (28.06.2018) Bartek Syta
Japonia - Polska 0:1 YouTube wszystkie bramki, skrót meczu, gole, wynik (28.06.2018). Było jak zwykle na ostatnich mundialach. Polska zawaliła mecz otwarcia, przegrała starcie o wszystko, by wygrać spotkanie o honor. Tym razem 1:0 z Japonią, po trafieniu Jana Bednarka.

Selekcjoner Adam Nawałka dokonał kilku zmian w składzie, w czym nie było nic zaskakującego. Po raz pierwszy na rosyjskim mundialu zagrali: bramkarz Łukasz Fabiański, obrońca Artur Jędrzejczyk i pomocnik Rafał Kurzawa.

POLSKA - JAPONIA 1:0 BRAMKI YOUTUBE. Zobacz wszystkie gole, skrót meczu online 28.07.2018. Gol Bednarka

Polska - Japonia skrót meczu 28.06.2018. Kibice na stadionie podczas MŚ 2018 (zdjęcia)

Od początku mogli się podobać bardzo pewni w interwencjach Fabiański i aktywny Kurzawa. Japonia co prawda miała więcej strzałów, ale najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli nasi piłkarze. Głową uderzał Kamil Grosicki, a piłkę z linii bramkowej ręką wybił japoński golkiper Eiji Kawashima. Do szczęścia brakowało kilkunastu centymetrów.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 59. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kurzawa, a do bramki wpakował ją Bednarek. Okazję miał jeszcze potem Robert Lewandowski, ale fatalnie chybił.

Ostatnie minuty były kuriozalne. Japończycy znali wynik spotkania Kolumbia - Senegal (1:0) i wiedzieli, że minimalna porażka daje im awans. Dlatego rozgrywali piłkę na własnej połowie, a prowadzący Polacy ich nie atakowali. Kibice widząc, co się dzieje, gwizdali, ale nie zmusili tym piłkarzy do przerwania cyrku. Doszło do tego, że czekający na zmianę Jakub Błaszczykowski, który miał rozegrać 101 mecz w reprezentacji, nie doczekał się swojej szansy.

Japonia - Polska 0:1 YouTube 28.06.2018 skrót meczu

- Mundial był dla nas nieudany, ale wrócimy z podniesioną głową, bo wygraliśmy ten mecz. To jest pozytywny akcent - skomentował spotkanie przed kamerami TVP Bednarek.