MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jaki wpływ na naszą przyszłość, naukę i różne branże będzie miała sztuczna inteligencja? Dowiesz się tego na kongresie AI&EDU SGMK

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Agnieszka Pilat z Space X i Boston Dynamics zainaugurowała kongres AI&EDU SGMK
Agnieszka Pilat z Space X i Boston Dynamics zainaugurowała kongres AI&EDU SGMK mat. prasowe
Dziś i jutro w Warszawie spotykają się światowi futurolodzy i naukowcy, którzy rozmawiają o wpływie technologii na biznes i edukację. Miejscem ich spotkania jest Kongres Naukowy AI&EDU SGMK. Zobacz, co będzie się działo podczas wydarzenia, nad którym Strefa Edukacji objęła patronat.

Spis treści

Ruszył kongres AI&EDU SGMK

Polsko-amerykańska artystka i pisarka Agnieszka Pilat, której prace redefiniują punkt styczności między technologią a sztuką, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics, zainaugurowała pierwszy dzień kongresu AI&EDU SGMK prelekcją „Człowiek i maszyna: historia miłosna”. Przekazała jedną ze swoich prac na licytację, z której środki zostaną wykorzystane na utworzenie stypendium dla młodych twórców.

Uroczystego otwarcia kongresu dokonał JM prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. W jego trakcie ogłosił start konkursu „Wygraj przyszłość z SGMK”, w którym w rywalizacji na umiejętność korzystania z AI można wygrać studia podyplomowe w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika.

– W ślad za największym futurologicznym kongresem naukowym Futurist of the Year 2024, który w kwietniu zgromadził w SGMK światowej klasy naukowców i ekspertów w debacie o przyszłości technologii, finansów i nauki, po raz kolejny stworzyliśmy przestrzeń do międzynarodowej i interdyscyplinarnej debaty w kluczowych dla współczesnej nauki obszarach. Tematem przewodnim kongresu naukowego AI&EDU SGMK jest sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości – mówią organizatorzy kongresu.

Kongres można śledzić na żywo na kanale YouTube:

Pierwszy dzień kongresu: naukowcy i eksperci o przyszłości AI

W pierwszym dniu kongresu debata toczy się wokół wpływu sztucznej inteligencji na naszą przyszłość, naukę i różne branże. Dzięki prelekcjom i dyskusjom z udziałem czołowych ekspertów uczestnicy będą mogli zrozumieć, jakie zmiany przynosi AI i jak najlepiej się do nich przygotować, jaka jest korelacja między technologią i sztuką, jak dziś należy definiować zagrożenia w cyberprzestrzeni, a jak będą one postrzegane w przyszłości.

Wśród prelegentów pierwszego dnia kongresu znajdują się:

  • prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data,
  • prof. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Colin W.P. Lewis, prof. UW, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej,
  • Krzysztof Dyki, Prezes ComCERT S.A., współtwórca Aplikacje Krytyczne, były wiceprezes ZUS.

Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie wydarzenia.

Inspiracje z AI! SGMK zaprasza na nowe kierunki przyszłości

Kongres AI&EDU SGMK „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości” to wyjątkowa okazja do poznania roli AI w różnych branżach, dzięki udziałowi w dyskusjach z najlepszymi umysłami naszych czasów.

Kongres AI&EDU SGMK to nie jedyne co wiąże Szkołę Główną Mikołaja Kopernika i AI. Właśnie trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii.

Studenci mogą aplikować na kierunki takie jak Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych; Komunikacja i strategic foresight, a także MBA z bankowości i systemu finansowego. Studia te to szansa do zdobycia prestiżowych kwalifikacji; także dzięki wykładom prowadzonym przez praktyków z całego świata.

Źródło: inf. prasowa Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jaki wpływ na naszą przyszłość, naukę i różne branże będzie miała sztuczna inteligencja? Dowiesz się tego na kongresie AI&EDU SGMK - Strefa Edukacji

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny