Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski zdobył hat-tricka z Borussią
Robert Lewandowski zdobył hat-tricka z Borussią East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Manchesterem United 0:2.

Artur Boruc (Bournemouth) – Mecz Watford – Bournemouth zakończył się remisem 2:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – WBA przegrało na własnym obiekcie z Burnley 1:2. Grzegorz Krychowiak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało na własnym obiekcie z Ipswich Town 1:0. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Całe spotkanie w bramce Ipswich rozegrał Bartosz Białkowski.

Kamil Grosicki (Hull City) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Hull City – Aston Villa. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 77. minucie.

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut rozegrał Paweł Wszołek w meczu Reading – QPR (1:0).

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Gol i asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Perth Glory - Sydney FC (2:3). Polak rozegrał 76 minut.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało na wyjeździe z Newcastle Jets 3:0. Marcin Budziński całe spotkanie spędził na ławce gości.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz Innsbruck – Liefering (2:1) oglądał z wysokości ławki gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht przegrał na własnym obiekcie z KAA Gent 0:2. Łukasz Teodorczyk rozegrał całe spotkanie w barwach „Fiołków”. „Teo” w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Dwa gole Jakuba Świerczoka w meczu Łudogorec Razgrad - Wereja Stara Zagora (5:0). Polski napastnik wszedł na boisko w 69. minucie.

Dwa gole Jakuba Świerczoka
Łudogorec Razgrad 5:0 Wereja Stara Zagora @BorekMati@JarekKolakowski@UEFAComPiotrK@K_Rogolskipic.twitter.com/yCZMSdNTyc

— Polish Goals (@PolishFootballN) 31 marca 2018

Jacek Góralski (Łudogorec) – Jacek Góralski pojawił się na placu gry w 75. minucie.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw przegrał na wyjeździe z CSKA Sofia 1:4. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gości.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało na wyjeździe z Guingamp 1:2. Igor Lewczuk całe spotkanie spędził na ławce „Żyrondystów”.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Paris FC – GFC Ajaccio. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut. Były reprezentant Polski w 12. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Grecja:

Super League:

Krystian Nowak (Panionios) – Panionios zremisował u siebie z Xanthi 0:0. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała wyjazdowe spotkanie z Numancią 1:2.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Gol Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle – Sparta Rotterdam (2:0). Napastnik przebywał na boisku przez 88 minut, a na listę strzelców wpisał się w 64. minucie.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda przegrała na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:5. Karol Niemczycki całe spotkanie przesiedział na ławce N.A.C.

Mateusz Klich (Utrecht) – 60 minut Mateusza Klicha w meczu Willem II – Utrecht (3:2).

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – Bramka Wojciecha Golli w meczu Eindhoven – NEC Nijmegen (2:3). Polak wpisał się na listę strzelców w 92. minucie. Był to jego czwarty ligowy gol w obecnym sezonie.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht przegrało na wyjeździe z Den Bosch 1:2. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – RKC Waalwijk (1:0).

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Dwa gole 35-letniego Łukasza Adamczyka w meczu Lurgan Celtic – PSNI (2:4).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, pokonało przed własną publicznością Urawę 2:1.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Hattrick Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Borussia Dortmund (6:0). „Lewy” rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera niemieckiej ekstraklasy.

LEWANDOWSKI!!!

Polak zdobył bramkę już w 6. minucie #DerKlassiker! Brawo @lewy_official! #BundesTAKpic.twitter.com/QNA4FGSrPS

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 31 marca 2018

.@lewy_official po raz drugi!

Polak strzelił drugiego gola w #DerKlassiker! #BundesTAKpic.twitter.com/5ivWsKTLxD

HAT-TRICK LEWEGO!

Zobaczcie trzecią bramkę @lewy_official w meczu z Borussią Dortmund! #BundesTAKpic.twitter.com/2zz93UKkQF

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w zespole BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – 45 minut Marcina Kamińskiego w meczu Stuttgart – Hamburger SV. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2. Rafał Gikiewicz całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na własnym obiekcie z Kolonią 6:0. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało na wyjeździe z Maritimo 1:4. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 78 minut Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Lokomotiw Moskwa. Amkar wygrał 2:1.

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Pełne 90 minut w stołecznym zespole rozegrał Maciej Rybus.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 84 minuty Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – CSKA Moskwa (1:2).

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Akhmat Grozny – SKA Chabarowsk. Łukasz Sekulski wszedł na boisko w 90. minucie.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut Piotra Polczaka w meczu Astra Giurgiu – FC Viitorul (0:2).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – Tatran Presov (1:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Gol Dawida Kurminowskiego w meczu MFK Zemplin – Nitra (4:0). 19-latek wszedł na boisko w 79. minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie spotkania.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Prowadzony przez Ryszarda Kuźmę Partizan Bardejow wygrał na wyjeździe z AFC Nove Mesto nad Vahom 2:1. Szczepański rozegrał 83 minuty. Polak został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra wszedł na boisko w 83. minucie, zastępując na placu gry Szczepańskiego.

Szkocja:

Premiership:

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Maciej Dąbrowski spotkanie Hibernian – Partick Thistle (2:0) oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Asysta Tomasza Kędziory w meczu Mariupol – Dynamo Kijów (2:3). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole wicelidera ukraińskiej ekstraklasy.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Gol Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – Bala Town (3:1). Polak zszedł z boiska w 90. minucie.

Włochy:

Serie A:

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo Werona – Sampdoria Genua (2:1).

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Karol Linetty.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Genoa – Spal (1:1).

Bartosz Salamon (Spal) – Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce beniaminka.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na własnym obiekcie z Milanem 3:1. Wojciech Szczęsny całe spotkanie przesiedział na ławce „Starej Damy”.

Piotr Zieliński (Napoli) – 90 minut Piotra Zielińskiego w meczu Sassuolo – Napoli (1:1).

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 65. minucie. Reprezentant Polski mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po jego strzale z przewrotki trafiła w poprzeczkę.

Milik wraca. Refleksji snajpera pic.twitter.com/QmI3Gk4dCY

— Marcin Tyc (@MarcinTyc) 31 marca 2018

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Roma zremisowała na wyjeździe z Bolonią 1:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała przed własną publicznością z Crotone 2:0. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Cesena) – 82 minuty Tomasza Kupisza w meczu Novara – Cesena (1:0).