Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] EastNews
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 81 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak w meczu West Bromwich Albion - Manchester City (2:3).

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Chelsea 0:1. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Arsenalem 1:2.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało u siebie z Nottingham Forest 2:3. Kamil Grosicki przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham - Aston Villa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR wygrało na własnym obiekcie z Wolverhampton 2:1. Paweł Wszołek wszedł na plac gry w 66. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, wygrało na wyjeździe z zespołem Burton 2:1.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało na wyjeździe z Adelaide United2:0. Marcin Budziński cały mecz spędził na ławce.

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC - Perth Glory (2:0). Polak wszedł na boisko w 67. minucie, a na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał na wyjeździe z zespołem Eupen 3:2. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w zespole "Fiołków".

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na własnym obiekcie z Levskim Sofia 2:0. Góralski wszedł na plac gry w 70. minucie. Osiem minut później otrzymał żółtą kartkę.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw wygrał na wyjeździe z Pirinem Błagojewgrad 2:1. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gości.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Achnas - APOEL Nikozja. Patryk Procek cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – 90 minut Łukasza Pielorza w meczu Vitkovice - Frydek Mistek (5:0). Po 13 kolejkach drużyna Polaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut i asysta Kamila Glika w meczu Bordeaux - AS Monaco (0:2).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 71 minut rozegrał Damien Perquis w meczu GFC Ajaccio - Paris FC. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Grecja:

Super League:

Piotr Grzelczak (Platania) – Platania przegrała na wyjeździe z Lamią 0:2. Piotr Grzelczak rozegrał całe spotkanie. W drugiej części spotkania Polak otrzymał żółtą kartkę.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba zremisowała u siebie z Numancią 1:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Gol Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle - ADO Den Haag (2:0). Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 7. minucie. W 86. minucie Parzyszka zmienił Israelsson.

Filip Kurto (Roda) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Rodą Kerkrade i Feyenoordem Rotterdam. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Rody.

Eereste Divisie:

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrał u siebie z Volendam 2:1. Smyłek cały mecz spędził na ławce.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap - Fortuna Sittard (2:0).

Irlandia:

Premier Division:

Łukasz Skowron (St. Patricks) – St. Patricks, z Łukaszem Skowronem w bramce, zremisowało na wyjeździe z Derry City 1:1.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało u siebie z Yokohama F. Marinos 2:1. W 30. minucie Kamiński obronił rzut karny.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al Ramtha - Al Faisaly Amman (4:2). Polski napastnik wpisał się na listę strzelców już w 3. minucie.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - RB Lipsk. Bayern od 13. minuty grał w przewadze, czerwoną kartkę obejrzał wówczas Willi Orban. Polak wpisał się na listę strzelców w 38. minucie, wcześniej na listę strzelców wpisał się James Rodriguez. Lewandowski zszedł z boiska w 45. minucie z powodu kontuzji, w jego miejsce wszedł Arturo Vidal. Po 10 kolejkach Bayern jest liderem z 23 punktami na koncie.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe ze Stuttgartem 0:3. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Również cały mecz na ławce Freiburga spędził Bartosz Kapustka.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 82 minuty rozegrał Jakub Błaszczykowski w meczu Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Mecz Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach (1:3) Eugen Polanski oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Pełne 90 minut rozegrał Paweł Olkowski, a Kolonia przegrała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:2.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Darmstadt - Kiel. Artur Sobiech spotkanie rozpoczął na ławce gospodarzy, a na boisku zameldował się w 54. minucie.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli zremisowało na własnym obiekcie z Erzgebirge Aue 1:1. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 73. minucie.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z Piotrem Leciejewskim w bramce, wygrało na wyjeździe z Haugesund 3:2.

Jakub Serafin (Haugesund) – Pełne 90 minut w zespole Haugesund rozegrał Jakub Serafin. Polak w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę.

Portugalia:

Primeira Liga:

Mateusz Zachara (Tondela) – Tondela przegrała na wyjeździe z Maritimo 0:2. Mateusz Zachara wszedł na boisko w 62. minucie.

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało na wyjeździe z Benficą 0:1. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa wygrał na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 3:0. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce lidera rosyjskiej ekstraklasy.

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut Janusza Gola w meczu Amkar Perm - Ural (1:1).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – Gol Macieja Wilusza w meczu FK Rostów - Spartak Moskwa. Polak wpisał się na listę strzelców w 87. minucie, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut Piotra Polczaka w meczu Poli Timisoara - Astra (2:1).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – 90 minut Jakub Więzika w meczu Nitra - Tatran Preszów (2:0).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – MFK Zemplin Michalovce, z Gerardem Bieszczadem w bramce, wygrał u siebie z Podbrezovą 2:1.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Remisem 3:3 zakończył się mecz Partizan Bardejov - Mikulas. Szymon Gruca rozegrał pełne 90 minut.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Heart) – 90 minut Rafała Grzelaka w meczu Heart of Midlothian - Rangers (1:3).

Krystian Nowak (Heart) – Krystian Nowak wszedł na boisko w 69. minucie.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep - Elazigspor (1:0).

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Karpaty Lwów - Dynamo Kijów (1:1).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Druids wygrało na wyjeździe z Bangor City 1:0. Arkadiusz Piskorski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Włochy:

Serie A:

Karol Linetty (Sampdoria) – Gol Karola Linettego w meczu Sampdoria Genua - Chievo Werona (4:1). Reprezentant Polski w 78. minucie obejrzał żółtą kartkę, a z boiska zszedł w 88. minucie.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Również Bartosz Bereszyński cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński cały mecz przesiedział na ławce Chievo.

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli wygrało u siebie z Sassuolo 3:1. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 67. minucie. W 79. minucie reprezentant Polski obejrzał żółtą kartkę.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała na własnym obiekcie z Bolonią 1:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Bartosz Salamon (Spal) – Beniaminek wygrał u siebie z Genoą 1:0. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na wyjeździe z Milanem 2:0. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce "Starej Damy".

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Udinese wygrało u siebie z Atalantą Bergamo 2:1. Paweł Bochniewicz całe spotkanie spędził na ławce.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała na wyjeździe z Crotone 1:2. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało u siebie z Entellą 2:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut.

Radosław Murawski (Palermo) - Pełne 90 minut rozegrał również Radosław Murawski.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński także rozegrał 90 minut.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena zremisowała na własnym obiekcie z Novarą 2:2. Tomasz Kupisz wszedł na boisko w 79. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Las Palmas - Deportivo La Coruna (Przemysław Tytoń)
Liefering (Bartłomiej Żynel) - Innsbruck
Brondby (Kamil Wilczek) - Randers
Bochum - Fortuna Dusseldorf (Adam Bodzek)
Ankaragucu (Łukasz Szukała) - Istanbulspor

Najwięksi bohaterowie eliminacji. Im szczególnie zawdzięczamy awans

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24