Jak dobrać idealne jeansy i jak je pielęgnować?

Materiał powstał we współpracy z BIG STAR
Rozmiar to nie wszystko. Liczą się też krój dostosowany do potrzeb i znajomość zasad pielęgnacji. Jak wybrać jeansy i długo się nimi cieszyć radzi zespół BIG STAR ze sklepu w Bielsku- Białej.

Jak dobrać jeansy do sylwetki

zdjecie

Nie ma złotego środka na dobranie jeansów do sylwetki. Przekonać się musi o tym każdy, kto zaczyna pracę w BIG STAR. Mierzenie, to pierwszy etap szkolenia. Tak pracownicy poznają kolekcję na własnej skórze i wchodzą w rolę klienta.

“Każdy klient jest inny, każda sylwetka nietypowa. Choć po latach pracy mamy miarkę w oczach, i jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni rozmiar spodni na oko, co często spotyka się z uznaniem, nie ma tu szablonu”- tłumaczą chórem Jowita, Sabina i dwie Karoliny - sprzedawcy ze sklepu w Bielsku Białej.

Po pierwsze mierzyć

Radzą przynajmniej raz przyjść do sklepu i pomierzyć. “W jeansach trzeba się dobrze czuć, to kluczowe. Gdy klient przymierzy pierwszą parę, pytamy o opinię, na jej podstawie dobieramy kolejne propozycje.” Kolekcję znają jak własną kieszeń, wiedzą co zaproponować, ale nigdy nie namawiają do swoich racji - “Jeśli klient się waha, szukamy dalej.” Na zakup spodni warto zarezerwować więcej czasu, to zaprocentuje. Wiele modeli w BIG STAR jest ponad sezonowych. Wystarczy po takiej wizycie zapamiętać nazwy tych ulubionych i wracać po nie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wybierasz raz, kupujesz co sezon

zdjecie

Modele w BIG STAR są powtarzalne, ale sezonowo marka wprowadza pewne innowacje - inny odcień, detale czy unikatowe przetarcia, dzięki temu można pozostać przy dobrze dobranej parze, nie rezygnując z nowych trendów. Sprzedawcy z Bielska Białej, też są wierne ulubionym modelom Destiny, Amela, Rachel i Clara.

“W naszych szafach niezmiennie królują wąskie nogawki i jeansy z wysokim stanem.”- zgodnie przyznają.

Marka jeansowa kontra odzieżowa sieciówka

zdjecie

Podkreślają, że jeansów BIG STAR nie zmieniłyby na takie z sieciówek, które nie specjalizują się przecież w denimie. “Są trwalsze, mają zdecydowanie lepszy, bardziej "jeansowy" materiał, nawet przy dużej zawartości elastanu.” Tu dostają też szerszą ofertę. W BIG STAR każdy, niezależnie od wzrostu i wagi znajdzie coś dla siebie. W sieciówkach to często problem. Nie wszyscy mężczyźni lubią wąskie, dopasowane spodnie, jakich pełno w innych sklepach. U nas znajdą się modele z prostą nogawką lub takie pośrednie, do wyboru do koloru!”- mówią. Dobra obsługa jest tu w pakiecie. Z fachowej porady warto skorzystać, ale spodnie można dobrać także samodzielnie, przez internet.

Jak dobrać jeansy przez internet?

Potrzebne będą centymetr krawiecki, najlepiej w calach i para swoich spodni pod ręką. Wystarczy zmierzyć długość nogawki (L) i obwód pasa (W), a potem znaleźć w ułożonym według popularnych krojów katalogu odpowiedni model. Potem już tylko cieszyć się nową parą spodni.

Jak dbać o jeansy?

Odpowiednio pielęgnowane, posłużą długo - szczególnie po zastosowaniu się do porad ekspertek -“Jeansy należy prać zawsze na lewej stronie, nie za często i w 30 stopniach. Pod żadnym pozorem nie dodawać płynu zmiękczającego - rozrywa włókna elastanu i skraca żywotność denimu. Same stosujemy się do tych zasad i za nie ręczymy!”

Rozmowę przeprowadzono z Sabiną Wojnar, Jowitą Pawlicką-Zyzak i Karoliną Bindą.

zdjecie

Karolina Binda, sprzedawca w sklepie BIG STAR
Galeria Sfera Mostowa 5 43-300 Bielsko-Biała

Odwiedź nasze salony!

Materiał oryginalny: Jak dobrać idealne jeansy i jak je pielęgnować? - Strona Kobiet

Dodaj ogłoszenie