Jagiellonka Warszawa - Biatrans Białystok 61:122

Łukasz Kaczanowski był wyróżniającym się zawodnikiem Biatransu Białystok w starciu z Jagiellonką Warszawa Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Wysokie zwycięstwo Biatransu Białystok w Warszawie. Zawodnicy podeszli do meczu bardzo poważnie.

Biatrans Białystok w Warszawie rozgromił Jagiellonkę 122:61 w meczu drugiej fazy walki o II ligę. Było to kolejne bardzo pewne zwycięstwo podopiecznych Tomasza Kujawy, którzy są faworytami rywalizacji.

Spotkanie w Warszawie zaczęło się później niż zakładano, bo podróż Podlasianom zabrała dużo więcej czasu niż zakładali.

- Spóźniliśmy się 15 minut, bo przez półtorej godziny pokonywaliśmy remontowany odcinek do Jeżewa. Po bardzo krótkiej rozgrzewce przystąpiliśmy do meczu - opowiada szkoleniowiec Biatransu. - Bałem się, że może moi zawodnicy zlekceważą przeciwnika, ale podeszli bardzo poważnie. Od początku narzucili ostre tempo i już po pierwszej połowie mecz był rozstrzygnięty - dodaje.

Białostoczanie znów bardzo dobrze zagrali w obronie i byli skuteczni zarówno w rzutach z dystansu, jak i spod kosza. Na wyróżnienie, zdaniem trenera, zasłużyli Tomasz Jarmulak i Łukasz Dunikowski.
W najbliższą sobotę Biatrans czeka poważny sprawdzian. Do Białegostoku przyjeżdżają bowiem rezerwy Rosy Sport Radom. Celem rywali podopiecznych Kujawy też jest awans do IIligi. (kw)