Jagiellonia zremisowała z Odrą 1:1

Żółto-czerwoni zdobyli jeden punkt, ale swoją grą rozczarowali. Gdyby nie fatalna postawa rywali, to powrót do Białegostoku byłby bardzo smutny.

Odra Wodzisław - Jagiellonia 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Małkowski (18), 1:1 - Stano (32).

Odra: A. Stachowiak - Kłos, J. Kowalczyk, Dymkowski, Szary, Rygel (69. Hinz), Kuranty, Gierczak, Małkowski, Aleksander (64. Moskal), Korzym (89. Dudek).

Jagiellonia: Lech - Lewczuk, Skerla, Cionek (26. Kojasevic), Król, Falkowski (68. Tumicz), Matuszek (85. Łatka), Stano, Szczot, Zawistowski, Pesir.

Gola na wagę punktu zdobył Pavol Stano, który znakomicie zachował się, przy rzucie rożnym uderzając głową. Był to pierwszy strzał w meczu, jaki oddali białostoczanie, a mieliśmy już 32. minutę gry.

Kwadrans wcześniej do bramki jagiellończyków trafił Maciej Małkowski, wykorzystując katastrofalny błąd Thiago Cionka. Brazylijczyk, krótko potem został zmieniony przez Damira Kojasevica, który zagrał bardzo przyzwoite spotkanie, często niepokojąc obronę rywali.

Niestety, delikatnie mówiąc najlepszego dnia nie miał Robert Szczot. Pomocnik Jagi, tracił większość piłek w środku pola i zamiast stwarzać zamieszanie pod bramką rywali, prowokował groźne kontrataki Odry.

Po zdobyciu wyrównującego gola żółto-czerwoni stworzyli sobie chwilę później doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, ale właśnie Szczot nie potrafił opanować piłki w polu karnym wodzisławian i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie to Odra miała przewagę i powinna przynajmniej trzykrotnie trafić do bramki Piotra Lecha, ale w niecelnych strzałach przodowali Arkadiusz Aleksander i Maciej Korzym.

Beznadziejnej skuteczności rywali nie wykorzystali jednak białostoczanie, którzy mogli, a nawet powinni zadać decydujący cios. Najpierw w 72. minucie Tomas Pesir dostał znakomitą piłkę od wprowadzonego chwilę wcześniej Łukasza Tumicza, ale nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy. W ostatniej minucie ponownie czeski napastnik stanął przed szansą na zapewnienie Jadze trzech punktów, ale i tym razem jego strzał nie doszedł celu.

Remis nie poprawił sytuacji Jagiellonii, która nadal okupuje dolne rejony tabeli.