Jagiellonia - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (zapis relacji). Mecz o być albo nie być w grupie mistrzowskiej.

(mark)
Jagiellonia - Zagłębie Sosnowiec 2:1
Jagiellonia - Zagłębie Sosnowiec 2:1 Konrad Karkowski
Jagiellonia pokonała Zagłębie Sosnbowiec 2:1 i wreszcie wygrała na własnym stadionie. Mecz był pełen emocji. Dwa gole padły z rzutów karnych. Jedna jedenastka była wykonywana trzy razy. Sędzia korzystał kilka razy z wideoweryfikacji akcji. Trener Zagłębia zaostał wyrzucony na trybuny.

90+6 minuta. Rzut wolny dla Zagłębia. Piłkę łapie Kelemen i koniec meczu.

90 minuta. Sędzia dolicza 6 minut. Hrosso żółta kartka. Zmiana w Jagiellonii: za Imaza Poletanović.

87 minuta. To powinna być bramka dla Jagiellonii. Po wrzutce Guilherme, Romanczuk źle strzela i piłka obok słupka bramki Zagłębia.

86 minuta. Strzał T. Nowaka z dystansu. Piłka nad poprzeczką.

82 minuta. Po raz kolejny powtórzony karny. Kelemen nie stał na linii bramkowej. Wykonawcą jedenastki Sanogo
Strzela w ten sam róg i gol. Powtórki już nie będzie. 2:1.

79 minuta Drugi karny. Pawłowski strzela w ten sam róg, broni Kelemen. Dobitka Janoszki broni Kelemen. Radość, ale... będzie VAR

79 minuta Szymon Pawłowski strzela jedenastkę, ale piłkarze Zagłębia zbyt szybko wbiegli w pole karne i karny będzie powtórzony.

77 minuta. Akcja Zagłębia. Olaf Nowak trafia w rękę Romanczuka i rzut karny.

76 minuta. Mecz ogląda na trybunach Stadionu Miejskiego 6541 widzów

74 minuta. Akcja Wójcickiego, bramkarz wybija piłkę na róg.

69 minuta. Za Patryka Klimalę wchodzi do gry Jakub Wójcicki.

66 minuta. Żółta kartka za faul na Romanczuku dla Olafa Nowaka

59 minuta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę łapie Hrosso.

59 minuta. Dobra kontra Jagiellonii i rzut rożny dla białostoczan.

58 minuta. Adamec strzela z dystansu, piłka nad poprzeczką bramki gości.

55 minuta. Mygas główkuje, piłka przechodzi obok słupka bramki Kelemena.

53 minuta. Adamec silnie strzela, broni bramkarz Zagłębia. Niecelna dobitka Imaza.

51 minuta. Toth fauluje Kostala. Żółta kartka dla piłkarza gości. Wolny dla Jagiellonii.

46 minuta. Rozpoczyna się II połowa

Po słabszym początku Jagiellonia strzeliła gola z karnego i uzyskała już przewagę potwierdzoną drugim golem.

45 minuta + 9 Sędzia kończy I połowę

45 minuta + 4. Sędzia kieruję trenera Zagłębia Ivanauskasa na trybuny.

45 minuta. Sędzia dolicza do I połowy aż 9 minut.

41 minuta. Zmiana w Zagłębiu. Za Gebedawę wchodzi Olaf Nowak.

34 minuta Novikovas ogrywa dwóch piłkarzy gości. Wrzuca idealnie na główkę Klimali i goooooolll. Sędzia jednak sprawdza całą sytuację i zalicza bramkę. Chodziło o wcześniejsze zagranie ręką Imaza.

32 minuta. Rzut wolny dla Jagiellonii. Żle wykonany i kontra Zagłębia. Rzut rożny dla gości. Strzela Udovicic, bardzo niecelnie.

28 minuta. Dobra akcja Jagiellonii. Jednak zamiast strzelać jest tylko rzut rożny. Dośrodkowuje Adamec, piłka wychodzi za linię końcową.

22 minuta. Pawłowski otrzymuje żółtą kartkę za faul na Guilhermne

19 minuta. Gol. Imaz myli bramkarza, który idzie w prawą stronę, a piłka wpada w jego lewy róg bramki Zagłębia.

17 minuta. Rzut karny dla Jagiellonii!. Toth popycha w polu karnym Romanczuka.

15 minuta. Jagiellonia nie jest w stanie przeprowadzić składnej akcji. Atakuje Zagłębie.

14 minuta: Jagiellonia broni się grając na własnym stadionie...

13 minuta. Rzut rożny dla gości. Zamieszanie i kolejny rzut rożny dla gości.

11 minuta. Kolejny rzut wolny po lewej stronie boiska dla Zagłębia. Piłka przechodzi przez pole karne i wychodzi na aut po drugiej stronie boiska.

10 minuta: Co gra Jagiellonia? Zagłębie atakuje, rzut rożny, zaraz faul i rzut wolny dla gości. Na szczęście bez konsekwencji.

8 minuta: Novikovas dośrodkowuje do Imaza. Pawłowski ubiega piłkarza Jagi.

8 minuta: Pawłowski strzela broni Kelemen.

7 minuta Atakuje Zagłębie. Przy linii pola karnego faulowany Sanogo. Rzut wolny dla gości

2 minuta Rzut wolny dl Zagłębia. Wrzuca piłkę w pole karne Jagiellonii Pawłowski, strzela Cichocki i gol dla Zagłębia. Jest jeszcze VAR. Uff nie ma gola. Cichocki był na pozycji spalonej

1 minuta: Rozpoczęli piłkarze Zagłębia.

Piękna słoneczna pogoda. Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach. Zagłębie na czarno.

Jagiellonia - Zagłębie 2:1 (2:0)
Bramka: 1:0 Imaz 19 z karnego, 2:0 Klimala 34, 2:1 Sanogo 82 z karnego.
Żółte kartki: Mitrović, Guilherme (Jagiellonia); Pawłowski, Toth, Mygas, O. Nowak, Hrosso (Zagłębie)
Jagiellonia: Marian Kelemen - Zoran Arsenić, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya, Taras Romanczuk, Martin Adamec, Arvydas Novikovas, Jesus Imaz (90 Poletanovic), Martin Kostal (82 Bodvarsson), Patryk Klimala (69 Wójcicki).
Rezerwa: Sandomierski, Bodvarsson, Kadlec, Lasickas, Nawrocki, Poletanović, Wójcicki.
Zagłębie: Hrosso - Mygas, Toth, Cichocki, Mraz, Nawotka (46 Tomasz Nowak), Heinloth, Pawłowski, Udovicić, Sanogo, Gabedawa (41 Olaf Nowak).
Rezerwa: Perdijic - Nowak, Radłówski, Ryndak, Nowak.