Jagiellonia - Zagłębie Lubin 0:1. Żółto-Czerwoni u siebie znów nie wygrywają.

07-12-2019 bialystok jagiellonia zaglebie lubin  fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
07-12-2019 bialystok jagiellonia zaglebie lubin fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press Wojciech Wojtkielewicz
Mecz Jagiellonia - Zagłębie Lubin zakończyło sobotnie spotkania PKO BP Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni po raz trzeci z rzędu przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Miedziowi mają receptę na Jagę. Oto zapis relacji.

90+4 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii. Strzela Borysiuk, niestety niecelnie.
90 min.: Sędzia dolicza 4 minuty.
90 min.: Strzał Imaza, w środek bramki piąstkuje bramkarz Zagłębia.
88 min.: Strzał Cernych, obok bramki. Zmiana w Zagłębiu. Za Porębę wchodzi Wójcicki.
81 min.: Żółta kartka dla Balica
78 min.: Zmiana w Jagiellonii. Za Augustyna wchodzi Borysiuk.
76 min.: Zmiana w Zagłębiu. Żebrowski za Starzyńskiego.
73 min.: Wchodzi Fedor Cernych, który zastępuje Puljica.
72 min.: Prikryl dostaje idealne podanie, przyjmuje piłkę, ale fatalnie strzela.
67 min.: Strzał Sirka broni Steinbors.
63 min.: Zmiana w Zagłębiu. Za Mraza wchodzi Sirk.
60 min.: Imaz z kąta piłka przechodzi obok słupka bramki Miedziowych.
58 min.: Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela Taras Romanczuk, ale piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Zagłębia.
57 min.: Kontuzja Mystkowskiego. W jego miejsce wchodzi Bartosz Bida.
53 min.: Żółta kartka dla Romanczuka
52 min.: Strzał Starzyńskiego z głowy, obok bramki Jagiellonii.
46 min.: Zaczynamy drugą połowę. W Jagiellonii zmiana za Macieja Makuszewskiego wchodzi Tomas Prikryl.
46 + 3 min.: Koniec pierwszej połowy. Miedziowi lepsi o zasłużenie wygrywają 1:0, oby zmieniło się to po przerwie.
46 + 1 min.: Sasa Zivec strzela, Steinbors wybija piłkę na rzut rożny.
46 min.: Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.
39 min.: Dośrodkowanie w pole karne. Poręba dostaje piłkę na głowę, strzela minimalnie obok słupka.
29 min.: Mraz strzela bramkę, ale z pozycji spalonej. Dalej 0:1.
23 min.: Strzela Imaz, bardzo technicznie, próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale nieskutecznie.
21 min.: Strzela Puljić, ale tak jak Bashkirov bardzo, bardzo niecelnie.
19 min.: Bashkirov strzela, ale bardzo niecelnie.
15 min.: I znowu groźnie po rzucie rożnym. Główka Simica, ale tym razem pudło.
10 min.: Rzut rożny. Dośrodkowanie i Lorenco Simic strzela z głowy. Steinbors w bramce i piłka niestety też. 1:0 dla Miedziowych.
9 min.: Sasa Balić strzela z ostrego kąta, Steinbors wybija na róg.
7 min.: Groźny strzał Patryka Szysza, w środek bramki i broni Steinbors.
4 min.: Akcja Jagiellonii, ale bardzo niedokładna. A była szansa.
1 min.: Rozpoczynamy. Jagiellonia w żółto-czerwonych strojach. Zagłębie na biało.

JAGIELLONIA Białystok - ZAGŁĘBIE Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Lorenzo Simić 10.
JAGIELLONIA: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn (78. Ariel Borysiuk), Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (46. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski (57. Bartosz Bida), Jesus Imaz, Jakov Puljić (73. Fedor Cernych)
ZAGŁĘBIE: Dominik Hładun - Lorenco Simić, Lubomir Guldan, Kacper Chodyna, Sasa Balić, Sasa Zivec, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Evgeni Bashkirov, Samuel Mraz (63. Rok Sirk), Łukasz Poręba (89 Jakub Wojcicki), Patryk Szysz.
Żółte kartki: Romanczuk (Jagiellonia); Balić, Wójcicki (Zagłębie)
Sędziuje: Wojciech Myć (Lublin).