Jagiellonia wygrała z Zagłębiem Lubin

Adam Butkiewicz i jego koledzy z Jagielloni są bardzo blisko medalu mistrzostw Polski Wojciech Oksztol
W pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów starszych Jagiellonia Białystok pokonała Zagłębie Lubin 2:1.

O wygranej żółto-czerwonych przesądził gol Piotra Józefiaka, strzelony w 88. minucie spotkania. Wcześniej Jaga prowadziła, po trafieniu Grzegorza Arłukowicza, ale pięć minut przed końcem Miedziowi wyrównali. Na szczęście finisz naszego zespołu był imponujący.

- Spotkanie było rozgrywane w tragicznych warunkach pogodowych. Praktycznie przez cały czas lał deszcz i sztuczna murawa boiska przypominała jezioro - mówi trener Jagi Artur Woroniecki. - Od początku do końca mieliśmy przewagę, a Zagłębie było bardzo groźne przy stałych fragmetnach gry - dodaje.

Już w pierwszej połowie jagiellończycy mieli więcej okazji od rywali, ale żadnej nie udało się wykorzystać. Dopiero w 74. minucie białostoczanie objęli prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Arłukowicz.

Kiedy wydawało się, że nic złego stać się nie może, bramkarz Grzegorz Nowajczyk poślizgnął się przy interwencji i sfaulował rywala, a po chwili wyciągał piłke z siatki po rzucie karnym.
Do końca pozostawało kilka minut. Okazały się one bardzo emocjonujące. W 88. minucie Jaga miała rzut wolny. Dośrodkował Arłukowicz, a zamykający akcję Jóżefiak uderzeniem kolanem dał naszemu zespołowi wygraną.
- Myślę, że z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo, chociaż nie przyszło ono lekko - podsumowuje Woroniecki.

W drugim meczu turnieju w Ożarowie Górnik Zabrze zagra z Bałtykiem Koszalin.