Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jagiellonia wraca do gry. Na początek starcie z Cracovią

ma
Ostatni ligowy wyjazdowy mecz Jagiellonii z Cracovią zakończył się wygraną 1:0 po golu z rzutu karnego Jesusa Imaza
Ostatni ligowy wyjazdowy mecz Jagiellonii z Cracovią zakończył się wygraną 1:0 po golu z rzutu karnego Jesusa Imaza Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wyjazdowym niedzielnym (godz. 15) meczem z Cracovią Jagiellonia wróci do rywalizacji ligowej.

Czego się spodziewać w pierwszych spotkaniach ligowych po restarcie rozgrywek? Trudno wnioskować, bo z taką sytuacją polski futbol jeszcze się nie spotkał. Długa przerwa (2,5 miesiąca), brak sparingów, puste trybuny i gra co kilka dni– z takimi problemami muszą się zmierzyć piłkarze. Jak sobie z tym poradzą?

– Dla każdego będzie to coś nowego, spróbujemy się do tego dostosować - przyznaje Jakub Wójcicki, obrońca Jagiellonii, który wcześniej grał w Cracovii.

Nie grają, ich wartość spada - tak można krótko podsumować wpływ pandemii na wartość piłkarzy. W składzie Jagiellonii są piłkarze, których wartość od początku kwietnia spadła o kilkaset tysięcy euro.

Koronawirus wpływa na wartość piłkarzy Jagiellonii

Na szczęście z obozu Żółto-Czerwonych po wznowieniu treningów napływały optymistyczne sygnały. Trener Iwajło Petew podkreślał, że jego podopieczni dobrze wyglądają fizycznie i z wielką ochotą wrócili do pracy.

– Wyczekiwanie było długie, euforia po powrocie do zajęć też duża - twierdzi Wójcicki. – To był inny rodzaj przerwy, trudno było się na to przygotować. Starałem się jakoś z tym radzić psychicznie. Nie mieliśmy na to wpływu, więc trzeba było się dostosować do sytuacji. Trzeba było trenować w domu, biegać po lasach. Jak już wróciliśmy do treningów to trochę słabo wyglądało, ale wszystko wróciło do normy. Nie wydawało mi się, byśmy odbiegali od tego, co było wcześniej. Gry w piłkę się nie zapomina.

W obu klubach podczas przymusowej przerwy były nieporozumienia związane z obniżaniem kontraktów piłkarzom. W Jagiellonii nie wszyscy na początku na to się zgodzili, a w Cracovii kapitan Janusz Gol w ogóle nie wyraził zgody na mniejsze zarobki.
- Wychodząc na boisko zostawia się takie problemy. Nie szukałbym w tym jakichś atutów dla nas - mówi Wójcicki. – Janek Gol jest mózgiem Cracovii. Gra naprawdę na wysokim poziomie. Widać, że kontroluje tempo gry zespołu. Ponadto skrzydła są bardzo dobre, nieźle tyłem do bramki potrafi grać Lopes, defensywa prezentuje się solidnie.

Każdy klub ma rywali, którym z łatwością przychodzi strzelanie goli gdy grają przeciwko sobie. Przedstawiamy listę zawodników, którzy zdobyli najwięcej bramek grając przeciwko Jagiellonii Białystok w rozgrywkach ekstraklasy.

Oni strzelali najwięcej goli grając przeciwko Jagiellonii Bi...

W tabeli w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Cracovia, ale jeżeli sugerować się wynikami obu drużyn przed samą pandemią to lepiej prezentowała się Jagiellonia. Pasy przegrały cztery mecze z rzędu: z Piastem Gliwice, Legią Warszawa, Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze. Z kolei białostoczanie zremisowali z silnym Lechem Poznań, pokonali Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i zameldowali się w górnej ósemce.

– Była fajna seria, choć rundy nie zaczęliśmy tak, jak sobie wymarzyliśmy. Mam nadzieję, że formę uda się nam podtrzymać w najbliższych meczach. Tabela jest bardzo spłaszczona. Serie porażek bądź wygranych mogą wywindować zespół, lub go zepchnąć w tabeli – zauważa Wójcicki.

Od kiedy Jagiellonia ponownie znalazła się w ekstraklasie w 2007 roku w jej składzie pojawiało się wielu piłkarzy zagranicznych. Oczywiście nie każdy z nich zrobił karierę w polskiej ekstraklasie, a niektórzy z nich byli całkowitymi niewypałami transferowymi. Ułożyliśmy jedenastkę piłkarzy zagranicznych, którzy zawiedli najbardziej. Lista jest dosyć długa, także niektórzy trafili na ławkę rezerwowych.

Obcokrajowcy w Jadze. Oto najgorsza jedenastka w historii

Cracovia zagra jeszcze bez Niko Datkovicia (potrzebuje czasu), a pod znakiem zapytania stoi występ Michala Siplaka (drobny uraz). W Jagiellonii wszyscy powinni być gotowi do gry.

Program 27. kolejki
29 maja (piątek): Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa (18), Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (20.30).
30 maja (sobota): ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (15), Piast Gliwice - Wisła Kraków (17.30), Lech Poznań - Legia Warszawa (20.30).
31 maja (niedziela): Wisła Płock - Korona Kielce (12.30), Cracovia - Jagiellonia Białystok (15), Lechia Gdańsk - Arka Gdynia (17.30).

Tabela
1. Legia Warszawa 26 51 54-26
2. Piast Gliwice 26 43 28-25
3. Cracovia 26 42 35-25
4. Śląsk Wrocław 26 42 34-29
5. Lech Poznań 26 42 45-25
6. Pogoń Szczecin 26 41 27-23
7. Lechia Gdańsk 26 38 32-33
8. Jagiellonia 26 37 35-35
9. Raków Częstochowa 26 36 32-37
10. Wisła Płock 26 36 32-41
11. Zagłębie Lubin 26 33 41-40
12. Górnik Zabrze 26 33 34-36
13. Wisła Kraków 26 31 33-38
14. Korona Kielce 26 26 15-30
15. Arka Gdynia 26 25 22-37
16. ŁKS Łódź 26 20 25-44

Zimowe okno transferowe jest otwarte. Jak na razie Jagiellonia nie pozyskała żadnego zawodnika. Przypominamy najbardziej nieudane transfery zimowe w historii białostockiego klubu.

Najgorsze w historii zimowe transfery Jagiellonii Białystok

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jagiellonia wraca do gry. Na początek starcie z Cracovią - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny