Jagiellonia - Wolfsberger 2:3. Porażka Żółto-Czerwonych na koniec zgrupowania. Ognjen Mudrinski przestrzelił z rzutu karnego

JLAS
Jagiellonia Białystok przegrała w ostatnim sparingu z austriackim Wolfsbergerem 2:3 Kamil Świrydowicz/jagiellonia.pl
Porażką 2:3 z austriackim Wolfbergerem zakończył się ostatni sparing Jagiellonii Białystok na obozie w Turcji. Żółto-Czerwoni zakończyli tym samym dwutygodniowe zgrupowanie w Belek.

Bułgarski szkoleniowiec Jagi Iwajło Petew w spotkaniu z austriackim zespołem przyglądał się piłkarzom już pod kątem wyjściowego składu na pierwszy ligowy mecz w tym roku z Wisłą Kraków (8 lutego, godz. 20.30). Szansę pokazania się od początku dostali m.in. Dawid Szymonowicz, Wojciech Błyszko i Przemysław Mystkowski. W kadrze na to spotkanie zabrakło natomiast Martina Pospisila, Zorana Arsenicia, Tomasa Prikryla, Andreja Kadleca oraz Ivana Runje. O ile nieobecność chorwackiego obrońcy można było przewidzieć, o tyle pewnym zaskoczeniem był brak w składzie pozostałej czwórki.

Wolfsberger jest w tej chwili uznaną firmą w austriackiej ekstraklasie. W jego szeregach nie grają wielkie indywidualności, ale zespół oparty na kolektywie potrafi grać w piłkę, o czym w tej edycji Ligi Europy przekonała się chociażby Borussia Monchengladbach, z którą Austriacy wygrali aż 4:0 w fazie grupowej tych rozgrywek. Wiadomo było, że czwartkowa konfrontacja będzie najpoważniejszym sprawdzianem formy podopiecznych Petewa podczas całego okresu przygotowawczego.

Żółto-Czerwoni musieli uznać wyższość Wolfsbergera, ale na tle silnego rywala zaprezentowali się z całkiem dobrej strony. W pierwszej połowie jagiellończycy mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najlepszą w 25. minucie, kiedy świetnym przechwytem popisał się Juan Camara, Hiszpan podał Jakubowi Wójcickiemu, a prawy obrońca odegrał do Tarasa Romanczuka. Kapitan Jagi zdecydował się na precyzyjne uderzenie, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Do pustej bramki dobić ją próbował jeszcze Bartosz Bida, ale strzał okazał się zbyt lekki.

Wraz z upływem czasu to Wolfsberger częściej dochodził do głosu. Austriacy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale brakowało im konkretów. W 43. minucie rywale objęli jednak prowadzenie. Romanczuk dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na rzut karny. Do futbolówki podszedł Michael Liendl i precyzyjnym uderzeniem pokonał Dejana Ilieva.

Jak się okazało, była to zapowiedź bardzo dobrej drugiej połowy, w której co chwilę dochodziło do zmiany wyniku. W 62. minucie Wolfsberger podwyższył prowadzenie, po raz drugi w tym meczu, pokonując Ilieva strzałem z jedenastu metrów. W tej sytuacji arbiter dopatrzył się faulu Dawida Szymonowicza.

Odpowiedź Jagi była jednak natychmiastowa. Dwie minuty później wprowadzony po przerwie Ognjen Mudrinski posłał piłkę do Bartka Bidy. Młodzieżowy reprezentant Polski oszukał obrońcę i pewnym uderzeniem w długi róg zdobył bramkę kontaktową.

ZOBACZ: Jagiellonia Białystok. Bartosz Kwiecień opuścił zgrupowanie w Turcji

Pięknego gola pozazdrościł Bidzie inny młodzieżowiec - Karol Struski. 18-letni pomocnik pokonał austriackiego bramkarza trafieniem, po którym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w bramce rywali.

Radość naszych zawodników trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż Austriacy ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem po przypadkowym odbiciu piętą przez jednego z graczy Wolfsbergera piłka trafiła w nasze pole karne, gdzie przejął ją napastnik rywali i nie dał szans wprowadzonemu kilka chwil wcześniej Damianowi Węglarzowi.

Ostatecznie jednak Jaga mogła to spotkanie zremisować, ale w 77. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Ognjen Mudrinski. Serb fatalnie spudłował, posyłając piłkę kilka metrów nad bramką.

Jagiellonia Białystok - Wolfsberger AC 2:3 (0:1). Bramki dla Jagi: Bida (64), Struski (70).

Jagiellonia: Dejan Iliew (71. Damian Węglarz) - Jakub Wójcicki, Wojciech Błyszko, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson (82. Bartłomiej Wdowik), Juan Camara (63. Mile Savković), Taras Romanczuk (66. Oleh Horin), Przemysław Mystkowski , Martin Kostal (58. Ognjen Mudrinski), Jesus Imaz (58. Karol Struski), Bartosz Bida (82. Krzysztof Toporkiewicz).

Okienko transferowe jest otwarte. Przypominamy jakie były najbardziej zaskakujące transfery Jagiellonii. Nie brakowało zawodników zaawansowanych wiekowo, czy reprezentantów różnych kraju...

TOP 10. Najbardziej zaskakujące w historii transfery Jagiellonii

Jagiellonia do wiosennej części rozgrywek ekstraklasy przygotowuje się na zgrupowaniu w Turcji. Drużyna mieszka w hotelu Sueno Deluxe w Belek. Zawodnicy oraz sztab trenerski mają tam bardzo dobre warunki. Do dyspozycji jest między innymi spa, siłownia, baseny, centrum odnowy biologicznej oraz kino.

Jagiellonia Białystok. Zobacz, jaki luksus znaleźli w Turcji...