Jagiellonia - Wisła Kraków 2:0. Mamy rekord zwycięstw! Nie było lekko, ale Jaga ograła Białą Gwiazdą (zdjęcia)

(kw)
Nie było lekko, ale Jaga ograła Białą Gwiazdę
Nie było lekko, ale Jaga ograła Białą Gwiazdę Anatol Chomicz
Wisła Kraków postawiła trudne warunki Jagiellonii, ale białostoczanie pokazali, że nie są przypadkowym liderem ekstraklasy i po golach Przemysława Frankowskiego i Nemanji Mitrovica wygrali 2:0. Przewaga trzech punktów nad Legią Warszawa została utrzymana, a przy okazji drużyna Ireneusza Mamrota ustanowiła nowy rekord zwycięstw z rzędu w ekstraklasie. Seria triumfów wynosi teraz pięć.

Zaczęło się źle. Co prawda już w 9. minucie boisko opuścił kontuzjowany stoper gości Marcin Wasilewski, ale Wisła nie przejęła się tym i nie zamierzała przyglądać się poczynaniom Żółto-Czerwonych. Podeszła bardzo wysoko, raz po raz zabierała gospodarzom piłkę i wyprowadzała groźne ataki. Po podaniach z głębi pola dwukrotnie w znakomitych sytuacjach znalazł się Carlitos. Hiszpan za pierwszym razem, naciskany przez Ivana Runje, strzelił zbyt anemicznie, a potem fatalnie przestrzelił w sposób, w jaki tak dobremu napastnikowi po prostu nie przystoi.

Po mniej więcej 20. minutach Jagiellonia stopniowa zaczęła uzyskiwać kontrolę nad meczem. Dało to jej serię rzutów rożnych i strzałów, niestety, niecelnych. Trzykrotnie próbował Roman Bezjak, pudłowali także Łukasz Burliga i Runje. Wreszcie nadeszła 41. minuta spotkania. Na lewej stronie białostoczanie szybko wymienili podania, Guilherme zagrał do Frankowskiego, a ten uderzeniem przy dalszym słupku zaskoczył Juliana Cuestę. Piękna akcja, wspaniała bramka.

Po zmianie stron Biała Gwiazda wciąż była groźna, ale najlepszą sytuację zmarnował Bezjak. Po wspaniałym rajdzie i podaniu Arvydasa Novikovasa Słoweniec znalazł się się sam na sam z golkiperem gości, ale trafił piłką w jego nogę. Więcej szczęścia miał w 78. minucie Nemanja Mitrović, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Novikovasa uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.