Jagiellonia zremisowała z KKS 1925 Kalisz 0:0
Jagiellonia zremisowała z KKS 1925 Kalisz 0:0 jagiellonia.pl/Kamil Świrydowicz
W swoim drugim i zarazem ostatnim sparingu, rozegranym podczas zgrupowania w Uniejowie, Jagiellonia Białystok zremisowała z KKS 1925 Kalisz 0:0

Tylko dwa sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu rozegrała białostocka Jagiellonia na zgrupowaniu w Uniejowie. W pierwszym pokonała 6:1 Znicz Pruszków, a w drugim, sobotnim bezbramkowo zremisowała z KKS 1925 Kalisz, występującym w drugiej lidze.
Białostoczanie mieli przewagę nad niżej notowanym rywalem, jednak nie potrafili jej udokumentować zdobytymi bramkami. Doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał pięć minut przed przerwą Przemysław Mystkowski. Otrzymał on idealną piłkę od Tomasa Prikryla, ale niestety przestrzelił.
W drugiej połowie Jagiellonia także przeważała, a swoich szans szukała prostopadłymi podaniami do wysuniętych piłkarzy. W końcówce bardzo blisko strzelenia zwycięskiego gola był Szymon Szymczak, ale jego dobitka była niecelna. Rywale zaś nie stworzyli sobie klarownych sytuacji, a ich nieliczne strzały były blokowane lub były niecelne.
- Było widać, że niektórzy odczuwają już trudy zgrupowania. Dlatego część zagrała w krótszym wymiarze czasowym. Najważniejsze, że zrobiliśmy swoje. Mam dużo materiałów do analizy. W tej chwili całą koncentrację kierujemy już na czwartkową potyczkę w Zabrzu – powiedział po spotkaniu trener Jagiellonii Bogdan Zając.
Białostoczanie już w czwartek zagrają mecz w ramach Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze na wyjeździe.
- Podczas zgrupowania widzieliśmy w jakiej dyspozycji są nasi zawodnicy. Od dwóch dni trenuje z nami nowy napastnik i nawet tych kilka zajęć to duży plus. Czy będzie gotowy na mecz z Górnikiem? Może być różnie, ale dysponujemy szeroką kadrą, a na który wariant się zdecydujemy, okaże się w przyszłym tygodniu – dodaje trener „Żółto-Czerwonych” zapytany o skład przez klubowe media jagiellonia.pl

KKS 1925 Kalisz - Jagiellonia 0:0
KKS 1925 Kalisz: Kamil Kosut (46. Maciej Krakowiak) - Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Paweł Łydkowski, Nikodem Zawistowski (60. Mikołaj Zawistowski), Adrian Łuszkiewicz (46. Filip Szewczyk), Robert Tunkiewicz (60. Daniel Kamiński), Mateusz Mączyński (60. Marcin Radzewicz), Fabian Hiszpański (46. Sebastian Kaczyński), Daniel Kamiński (46. Jakub Chojnowski), Bartłomiej Maćczak (60. Mateusz Majewski).

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Xavier Dziekoński - Andrej Kadlec, Zoran Arsenić, Ivan Runje, Bartłomiej Wdowik - Maciej Makuszewski (32. Maciej Bortniczuk), Martin Pospíšil, Taras Romanczuk, Jesús Imaz (32. Przemysław Mystkowski), Tomáš Přikryl - Jakov Puljić (20. Juan Cámara).
(II połowa): Pāvels Šteinbors - Paweł Olszewski, Błażej Augustyn, Zoran Arsenić, Böðvar Böðvarsson - Przemysław Mystkowski (79. Maciej Mas), Karol Struski (79. Oliwier Wojciechowski), Ariel Borysiuk, Maciej Bortniczuk (62. Szymon Sobczak), Juan Cámara (66. zawodnik testowany) - Krzysztof Toporkiewicz.