Jagiellonia w Turcji. Żółto-Czerwoni pokonali Miedziowych 2:1. Gole Imaza i Lutostańskiego

Jesus Imaz strzelił pierwszego gola dla Jagiellonii z rzutu karnego
Jesus Imaz strzelił pierwszego gola dla Jagiellonii z rzutu karnego Kamil Świrydowicz/jagiellonia.pl
W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Jagiellonii pokonali w Belek Zagłębie Lubin 2:1. Grano trzy tercje po 30 minut.

Obaj trenerzy, Jagiellonii Bogdan Zając i Zagłębia Lubin Martin Sevela w pierwszym sparingu rozegranym w 2021 roku mogli sprawdzić wszystkich swoich piłkarzy. Stąd duże rotacje przeprowadzane przez szkoleniowców od drugiej tercji (grano 3 x 30 minut). - Takie było założenie, żeby wszyscy mogli zagrać w rożnych wymiarach czasowych, większym i mniejszym - mówił szkoleniowiec Jagiellonii.

- Pierwsza i druga tercja miała swoja jakość, było dobre poruszanie się piłkarzy po boisku, a my mieliśmy swoje szanse na strzelenie goli, w tym poprzeczki - stwierdził po spotkaniu trener Miedziowych Sevela.

Tak jak stwierdził trener Zagłębia w pierwszej tercji gra była wyrównana, ale bliżsi strzelenia gola byli piłkarze Zagłębia. Raz od utraty gola uratowała Pavela Steinborsa poprzeczka. Miedziowi w drugiej tercji objęli prowadzenie, gdy Filip Starzyński pewnie pokonał Xaviera Dziekońskiego z rzutu karnego. Żólto-Czerwoni wyrównali także po jedenastce, a rzut karny na gola, także pewnym uderzeniem zdobył najskuteczniejszy piłkarz Jagi Jesus Imaz.

W trzeciej tercji spotkania Jagiellonia zdobyła zwycięskiego gola, który zdobył tuż po wejściu na boisko Kuba Lutostański. - Każdemu piłkarzowi życzę, by miał takie wejście, pierwsze dotknięcie piłki i od razu złoty gol. Mam nadzieję, że ta bramka tylko zmotywuje do jeszcze większej pracy młodego piłkarza - powiedział dla dziennikarza portalu jagiellonia.pl trener Jagi Bogdan Zając.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:2
Bramki: 1:0 Filip Starzyński 47 z karnego, 1:1 Jesús Imaz 60 z karnego, 1:2 Jakub Lutostański 76.
Zagłębie Lubin: Dominik Hładun (31. Konrad Forenc; 61. Kamil Bielikow) - Jakub Wójcicki (48. Jakub Bednarczyk), Dominik Jończy, Kamil Kruk (31. Damian Oko; 61. Kamil Kruk), Saša Balić (48. Mateusz Bartolewski) - Patryk Szysz (48. Dawid Pakulski), Łukasz Poręba (31. Jewgienij Baszkirow; 61. Mateusz Kizyma), Jakub Żubrowski (48. Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (61. Daniel Dudziński), Dejan Dražić (48. Adam Ratajczyk) - Samuel Mráz (31. Rok Sirk; 61. Rafał Adamski).
Jagiellonia Białystok: Pāvels Šteinbors (31. Xavier Dziekoński; 61. Damian Węglarz) - Paweł Olszewski (48. Paweł Gierach), Jan Majsterek (48. Bogdan ȚTîru), Błażej Augustyn (31. Bartosz Kwiecień; 61. Ivan Runje), Kris Twardek (48. Bartłomiej Wdowik) - Mateusz Wyjadłowski (36. Fedor Černych; 48. Maciej Makuszewski), Fernán Ferreiroa (48. Martin Pospíšil), Taras Romanczuk (48. Ariel Borysiuk; 76. Jakub Orpik), Przemysław Mystkowski (48. Jesús Imaz), Kamil Wojtkowski (48. Bartosz Bida) - Fedor Černych (31. Maciej Bortniczuk; 48. Jakov Puljić; 76. Jakub Lutostański).
Żółte kartki: Jończy, Kizyma (Zagłębie); Wojtkowski, Mystkowski, Makuszewski (Jagiellonia).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0