Jagiellonia - Śląsk. Oceny po meczu

ted
Piłkarze Jagi zagrali ze Śląskiem dobre spotkanie. Szczególnie w drugiej połowie Anatol Chomicz
Oceniamy zawodników Jagiellonii po meczu ze Śląskiem Wrocław

MARIAN KELEMEN 6

Przy straconym golu nie miał szans, ale to co mógł, to wybronił. Szczególnie ważna była jego interwencja przy stanie 0:1, kiedy odbił piłkę w zamieszaniu podbramkowym.

ZIGGY GORDON4

W pierwszej połowie trochę nerwowy, dawał się ogrywać Pichowi i wspólnie z Góralskim miał udział przy pierwszym golu. Ale też miał zasługę przy bramce dla naszego zespołu na 2:1. W drugiej połowie poprawił defensywę i do tego dołożył grę do przodu.

GUTI 5

Brazylijczyk w pierwszej połowie pozwolił Madejowi na dośrodkowanie, po którym Pich trafił w słupek. Poza tym jego grę trzeba ocenić pozytywnie.

IVAN RUNJE 6

Dobry mecz Chorwata, który jak zwykle świetnie się ustawiał w defensywie, a do tego pomagał w rozgrywaniu piłki. To on zapoczątkował akcję, która dała gola wyrównującego.

PIOTR TOMASIK 6

Lewy obrońca już nas przyzwyczaił do solidnego poziomu. Aktywny w ofensywie i bez większych błędów w obronie. Do tego dołożył asystę przy golu Góralskiego na 3:1.

JACEK GÓRALSKI 7

Od początku przejawiał wielką ochotę do gry, ale jego entuzjazm osłabił błąd, który kosztował Jagiellonię gola. Na szczęście to go nie załamało, bo odpowiedział najpierw asystą, a później bramką na 3:1.

RAFAŁ GRZYB 5

Po trzech meczach wrócił do podstawowego składu i nie dał żadnych powodów, by wrócić na ławkę. Kapitan Jagi być może nie jest przydatny w powietrzu jak m.in. Romanczuk, ale za to daje bardzo potrzebny w kluczowych momentach spokój i koledzy mając go obok, czują się dużo pewniej.

PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI 7

Zdobył dwie bramki - dobijając co prawda strzały kolegów, ale był tam, gdzie trzeba i za to mu chwała. Poza tym wykonał też sporą pracę w defensywie pomagając Gordonowi.

FEDOR CERNYCH 6

Przez większość meczu ustawiony na skrzydle, ale był dość aktywny i obrońcy rywali mieli z nim spore problemy i łapali kartki. To zresztą za faul na nim wyleciał z boiska Mariusz Pawełek i goście kończyli w dziesiątkę.

KONSTANTIN VASSILJEV 7

Estończyk początkowo grał słabo, ale strzelony gol dodał mu mocy i w drugiej połowie znakomicie reżyserował grę Jagi.

CILLIAN SHERIDAN 6

Debiutujący w Jadze Irlandczyk wypadł obiecująco. Nie strzelił co prawda gola i nie zaliczył asysty, ale dał zauważalną jakość, na której korzystali inni. Widać, że zaczyna się rozumieć z Vassiljevem.