Jagiellonia - Sigma Ołomuniec 2:2. Sparing.

(dor) na podst. jagiellonia.net
strzelił dwie bramki w Turcji
strzelił dwie bramki w Turcji Fot. Archiwum
Jagiellonia Białystok zremisowała z drużyną Sigma Ołomuniec 2:2 podczas sparingowego meczu w Antalyi.

Rywalem żółto-czerwonych była obecnie trzecia drużyna Czeskiej Gambrinus Ligi - Sigma Ołomuniec.

Mecz rozpoczął się dla Jagiellonii dobrym akcentem. Już w 5. minucie do bramki rywali po podaniu Marcina Burkhardta trafił Ermin Seratlic, wystawiony w tym meczu wyjątkowo w ataku. Do innych niespodzianek można zaliczyć pozycję Jarosława Lato w środku pomocy. W 27. minucie Czesi wyrównali po rzucie rożnym. Jednak minutę po tym wydarzeniu do siatki Sigmy po podaniu Kijanskasa piłkę skierował ponownie Seratlic.

Na trzy minuty przed końcem spotkania, sędzia podyktował rzut karny dla czeskiej drużyny. Nasi południowi sąsiedzi szansy nie zaprzepaścili i wyrównali na 2:2. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Sigma Ołomuniec - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:2)

27' Dreksa, 87' Janotka - 5', 28' Seratlić

Skład Jagiellonii

Sandomierski - Kijanskas, Skerla (57.Kascelan), Cionek (59.Józefiak), Pejovic - Kupisz (57.Makuszewski), Grzyb (57.Gogol), Lato, Essomba (57.Jastrzębski) - Burkhardt (57.B.Pawłowski) - Seratlic (57.Frankowski)

Skład Sigmy
I połowa: Blaha - Hala, Dreksa, Murin, Machalicky - Pospisil, Koutny, Tomecek - Schulmeister, Sultes, Hubnik
II połowa: Drobisz - Janotka, Kucera, Skerle, Veprek - Rossi, Bajer, Ordos - Tomecek, Dolezal, Hubník.