Jagiellonia - Ruch Chorzów 2:1. Mamy puchary!

Tomasz Frankowski został królem strzelców ekstraklasy
Tomasz Frankowski został królem strzelców ekstraklasy Anatol Chomicz
Jagiellonia Białystok wygrała w ostatniej kolejce ekstraklasy z Ruchem Chorzów 2:1 i zagra w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Tomasz Frankowski został królem strzelców.
Piłkarze Jagiellonii cieszą się po wygranym spotkaniu
Piłkarze Jagiellonii cieszą się po wygranym spotkaniu fot. Anatol Chomicz

(fot. fot. Anatol Chomicz)

Stawka dla żółto-czerwonych jest ogromna. W razie zwycięstwa Jaga zagra w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Tomasz Frankowski walczy o koronę króla strzelców.

Po klęsce 0:3 w Krakowie z Cracovią trener Michał Probierz dokonał aż zmian w podstawowym składzie. Na ławkę rezerwowych trafili Robert Arzumanjan, Alexis Norambuena, Jarosław Lato i Marcin Burkhardt. Szansę dostali Ermin Seratlic, Mladen Kascelan, Tadas Kijanskas i Maciej Makuszewski. Na dodatek pomocnik Rafał Grzyb zaczyna spotkanie na prawej stronie obrony.

Od początku przewagę ma Jaga, ale nie przekłada się to na stuprocentowe sytuacje podbramkowe. Dopiero w 19. minucie niebezpiecznie strzela Seratlic. Piłka trafia jednak w boczną siatkę bramki Ruchu.

Ruch od czasu do czasu kontratakuje i w 44. minucie jedna z akcji daje mu prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowuje Sebastian Olszar, a Grzegorza Sandomierksiego pokonuje uderzeniem głową Maciej Jankowski.

Na począktu II połowy wielka radość białostockich kibiców. Po dośrodkowaniu Marcian Burkhardta pięknego gola głową strzela Tomasz Frankowksi. To już 14. trafienie białostockiego snajpera w tym sezonie.

W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda obrońca Ruchu Zeljko Dokic. To nie koniec nieszczęść gości. W 77. minucie Rafał Grodzicki tak nieszczęśliwie przecina dośrodkowanie Ermina Seratlica, że zaskakuje własnego bramkarza.

Jagiellonia dowozi prowadzenie do końca meczu i może się cieszyć z czwartego miejsca, dającego jej miejsce w kwalifkacjach Ligi Europejskiej. Frankowski z 14 golami zostaje królem strzelców ekstraklasy.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Jankowski (44), 1:1 - Frankowski (53), 2:1 - Grodzicki (77-samobójcza). Żółte kartki: Kupisz, Kascelan, Hermes - Dokic, Szyndrowski, Piech. Czerwona kartka: Dokic (63., za drugą żółtą). Sędziuje: Paweł Gil (Lublin).

Jagiellonia: Sandomierski - R. Grzyb (68. Norambuena), Kijanskas, Skerla, Pejovic, Makuszewski (46. Burkhardt), Hermes, Kascelan (81. Lato), Kupisz, Seratlic, Frankowski.

Ruch: Peskovic - Nykiel, Grodzicki, Đokic, Szyndrowski, W. Grzyb (66. Stawarczyk), Lisowski, Komac, Janoszka, Jankowski (85. Zieńczuk), Olszar (59. Piech).