Jagiellonia remisuje w pierwszym sparingu z Wartą Poznań 2:2. I się wzmacnia Mladenem Kascelanem.

Żółto-czerwoni zremisowali z Wartą Poznań 2:2 w pierwszym tegorocznym sparingu. Być może już w kolejnym zagra nowy piłkarz Jagi, Mladen Kascelan, który właśnie podpisał trzyletni kontrakt z białostockim klubem.

Piłkarze Jagi po raz pierwszy w tym roku sprawdzili się w grze na pełnowymiarowym boisku. Przeciwnikiem była pierwszoligowa Warta Poznań.

Prowadzenie dla rywali zdobył w 12. minucie Piotr Reiss. Jeszcze przed przerwą białostoczanie wyrównali po samobójczym strzale Alaina Ngamayamy, a na prowadzenie wyprowadził nasz zespół w 37. minucie Kamil Grosicki.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Niestety, dla poznaniaków. W 60. minucie do siatki jagiellończyków trafił Tomasz Magdziarz.

Nie próżnowali też działacze białostockiego klubu. W międzyczasie podpisali trzyletni kontrakt z 26-letnim reprezentantem Czarnogóry - Mladenem Kascelanem.

Piłkarz gra na pozycji pomocnika i ostatnio bronił barw Karpat Lwów. Wcześniej dał się poznać z dobrej strony grając w ŁKS Łódź.

wynik
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Reiss (12), 1:1 - Ngamayama (34-samobójcza), 1:2 - Grosicki (37), 2:2 - Magdziarz (60).

Jagiellonia: Szamotulski (30. Gikiewicz) - Lewczuk, Niewulis, Cionek, Kalinowski, Renusz, Gogol, Bruno, Lato, Grosicki, Jakšić.
Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz (60. Sandomierski) - Norambuena, Skerla, El Mehdi, Klepczarek, Falkowski, Hermes, Gondek, Dołubizna (70. Pawłowski), Jezierski, Fidziukiewicz.