Jagiellonia przegrała w sparingu z Widzewem Łódź 1:2.

Ensar Arifovic w walce o piłkę uprzedził łódzkich obrońców i ładnym strzałem nie dał szans golkiperowi Widzewa Bartoszowi Fabiniakowi Fot. Jacek Mazurek
Udostępnij:
Przebywający na zgrupowaniu w Gutowie Małym żółto-czerwoni przegrali w sparingu z Widzewem Łódź 1:2. Honorową bramkę zdobył w 69. minucie Bośniak Ensar Arifovic. Jego rodak Alen Skoro w pierwszej połowie zderzył się z obrońcą łodzian Tomaszem Lisowskim i został przewieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Alen już do nas wrócił, ale i tak nie wiem, czy poleci za tydzień z zespołem do Turcji na kolejne zgrupowanie - mówi Michał Probierz, trener Jagi.

Zawodnik miał lecieć wczoraj do Bośni w celu załatwienia ostatnich formalności związanych z pracą w Polsce. Ze względu na odniesiony uraz bilet lotniczy został przebukowany i Skoro opuści zgrupowanie dopiero jutro.

- Zobaczymy, jak będzie się czuł po powrocie do kraju - dodaje opiekun żółto-czerwonych.

Zagrali "na zmęczeniu"

Jagiellończycy w początkowej fazie przygotowań nie prezentują jeszcze wielkiej formy. Po szczęśliwie zremisowanym meczu ze Startem Otwock 1:1 (gol Michała Fidziukiewicza w ostatniej minucie meczu) przyszedł czas na pierwszą tegoroczną porażkę.

- Mecz z Widzewem był podsumowaniem bardzo ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w ubiegłym tygodniu w Gutowie - tłumaczy Probierz. - Chciałem, żeby zespół zagrał "na zmęczeniu", bo wtedy widać wyraźniej wszystkie niedociągnięcia - dodaje.
O tym, że mankamentów w białostockiej drużynie jest wiele, przekonała chociażby akcja z czwartej minuty meczu. Przemysław Oziębała wykorzystał błąd defensorów Jagi przy rzucie rożnym i głową pokonał Piotra Lecha. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik pod-wyższył Arkadiusz Piech.

Mizerna taktyka i skuteczność

Podlasianie w pierwszej połowie razili brakiem dokładności, przez co mieli kłopoty ze skutecznym konstruowaniem akcji.

- Największy problem, jaki mamy w tej chwili, to przygotowanie taktyczne, które wygląda mizernie - mówi Probierz. - Także skuteczność po raz kolejny pozostawiała wiele do życzenia - dorzuca.

W drugiej połowie gra białostoczan wygladała już lepiej i efektem tego był strzelony przez Arifovica gol.

- Nie mogę narzekać jedynie na zaangażowanie zawodników, bo te jest wzorowe - chwali podopiecznych opiekun Jagi.

W sparingu nie wzięli udziału Maciej Kudrycki, Szymon Matuszek i Pavol Stano. Dwaj ostatni wciąż nie trenują z pełnym natężeniem.

- Prawdopodobnie dopiero w Turcji dojdą do pełni zdrowia i wtedy będą mieli okazję zagrać w meczach kontrolnych - kończy Probierz.

Kolejny sparing Jaga rozegra jutro, a jej rywalem będzie Lechia Gdańsk. Początek o godz. 11.45.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Oziębała (4), 0:2 - Piech (39), 1:2 - Arifovic (69).
Jagiellonia (I połowa): Lech - Lewczuk, Skerla, Cionek, Bruno, Grosicki, Zawistowski, Hermes, Kojasevic, Frankowski, Skoro (38. Fidziukiewicz).
Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Norambuena, Pacan, Gogol, Król, Dzienis, Falkowski, Dołubizna (75. Fidziukiewicz), Jarecki, Arifovic, Twardowski.
Widzew: Mielcarz (46. Fabiniak) - Broź (46. Bednar), Szymanek, Stawarczyk (69. Kisiel), Lisowski, Oziębała (59. Jarmuż), Panka (46. Juszkiewicz), Grzeszczyk (78. Kursa), Sernas, Piech, Matusiak.