Jagiellonia pokonała Cracovię 2:1. Franek znów był niesamowity. Wynik meczu (wideo)

Tomasz Frankowski nadal jest w znakomitej dyspozycji
Tomasz Frankowski nadal jest w znakomitej dyspozycji Anatol Chomicz
Gol i asysta Tomasza Frankowskiego pozwoliły Jagiellonii Białystok pokonać 2:1 Cracovię Kraków w meczu 4. kolejki ekstraklasy.

Kapitan żółto-czerwonych tym razem błysnął niesamowitą asystą. W 30. minucie przyjął piłkę w polu karnym, podbił ją sobie i wyłożył Tomaszowi Kupiszowi, mimo obecności bezradnego Arkadiusza Radomskiego. Pomocnik Jagi z kilku metrów dopełnił formalności.
- On jest niesamowity - mówi o Frankowskim Kupisz.

W drugiej połowie Franek wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Marko Cetkovicu. Czarnogórzec debiutował w Jagiellonii i trzeba odnotować, że był to występ bardzo udany.
Nie może być z siebie zadowolony za to rodak Cetkovica - Ermin Seratlic, który spisał się poniżej oczekiwań i został w przerwie zmieniony.
- Co mogę powiedzieć? Zagrałem bardzo słabo nie wiem, dlaczego tak się stało - ocenia Seratlic.

W doliczonym czasie gry Pasy odpowiedziały trafieniem Alexandru Suvorova, który wykorzystał poważny błąd Andriusa Skerli.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Kupisz (30), 2:0 - Frankowski (72-karny). 2:1 - Suvorov (90).
Żółte kartki: Hermes, G. Bartczak - Kaczmarek, Struna, Kosanovic. Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź). Widzów: 4,2 tys.

Jagiellonia: Słowik - G. Bartczak, Skerla, Cionek, Norambuena, Kupisz (85. Tymiński), Grzyb, Hermes, Seratlic (46. Makuszewski), Plizga (61. Cetkovic), Frankowski.

Cracovia: Kaczmarek - Kosanovic, Szeliga, Radomski, Nykiel, Ntibazonkiza, M. Bartczak, Boljevic (76. Struna), Straus (46. Visniakovs), Suvorov, Niedzielan (74. Dudzic).