Jagiellonia - Piast. Rafał Grzyb: Takie gole traci się raz w życiu

Rafał Grzyb Takie gole traci się raz w życiu
Rafał Grzyb Takie gole traci się raz w życiu Wojciech Wojtkielewicz
Oto co o meczu Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice (0:1) powiedzieli trenerzy obu zespołów - Waldemar Fornalik z Piasta i zastępujący chorego Bogdana Zająca Rafał Grzyb z Jagiellonii.

WALDEMAR FORNALIK (Piast): W pierwszej połowie mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje. Mam na myśli okazje Patryka Sokołowskiego i Michała Chrapka. Była również poprzeczka po strzale Sokołowskiego. Było zatem kilka szans, losy meczu można było rozstrzygnąć wcześniej. Tak się nie stało, ale fenomenalne uderzenie, strzał tudzież dośrodkowanie Tiago Alvesa wywołało euforię. Cieszymy się z tych punktów tym bardziej, że w poprzednim meczu, z Wartą Poznań, również stwarzaliśmy sytuacje, ale nie potrafiliśmy strzelić gola i w konsekwencji przegraliśmy tamto starcie. Do Białegostoku przyjechaliśmy źli, chcieliśmy powetować sobie tamtą stratę, co na się udało. Jesteśmy zadowoleni, że wracamy do Gliwic z pełną pulą.

RAFAŁ GRZYB (Jagiellonia): Czerwona kartka na pewno zmieniła oblicze tego spotkania, a czy była słuszna, to już druga sprawa. Troszeczkę źle weszliśmy w pierwsze minuty tej rywalizacji. To Piast był stroną dominującą, mieliśmy mnóstwo prostych strat, którymi napędzaliśmy przeciwnika. Potem jednak wypracowaliśmy dwie doskonałe sytuacje i gdybyśmy je wykorzystali, prawdopodobnie mecz inaczej by się ułożył.
Jestem dumny z chłopaków, którzy w tych trudnych momentach wokół zespołu i klubu, a chodzi nie tylko o kwestie zdrowotne, ale także boiskowe, walczyli do końca. W momencie, gdy każdy wyczekiwał ostatniego gwizdka, straciliśmy bramkę. Takie gole traci się raz w życiu i mam nadzieję, że już więcej podobnych unikniemy.