(mark)
Jagiellonia Białystok pokonała ŁKS Łódź 2:0
Jagiellonia Białystok pokonała ŁKS Łódź 2:0 Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok w niedzielnym meczu, po kapitalnej grze, pokonała beniaminka PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź 2:0 (0:0). Branmki dla Jagiellonii zdobyli Bartosz Kwiecień (65) i Patryk Klimala (78 min).

Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota oraz rywale z ŁKS Łódź stworzyli bardzo dobry mecz, z wieloma sytuacjami bramkowymi. Gole padły jednak dopiero w drugiej połowie spotkania. Najpierw, po rzucie rożnym Bartosz Kwiecień strzałem z głowy pokonał Arkadiusza Malarza (65 minuta), a w 78 minucie, po odebraniu piłki obrońcy ŁKS-u i podaniu Jesusa Imaza Patryk Klimala podwyższył na 2:0.

Na Stadionie Miejskim jest najpiękniej w całej w Polsce? To duża zasługa Pań, które regularnie pojawiają się na meczach Jagiellonii. Kibicki, hostessy i oczywiście stewardki. Wszystkie piękne, wszystkie urocze i uśmiechnięte. Zobaczcie sami!

One kibicują Jagiellonii Białystok. Te piękne kobiety można ...

Jagiellonia - ŁKS Łódź 2:0. Skrót meczu, bramki, przebieg

Już pierwsza połowa mocno rozgrzała kibiców. Sytuacji było mnóstwo, goli jednak zabrakło. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki wypracoali sobie goście już w drugiej minucie. Ramirez strzelił z bliska, ale Damian Węglarz był na posterunku i wybił piłkę. W 16 minucie Patryk Klimala wyszedł natomiast na czystą pozycję. Bramkarz ŁKS-u Arkadiusz Malarz wyczekał jednak naszego napastnika i jego strzał był niecelny. Dwie minuty później po raz kolejny Ramirez zatańczył w polu karnym z naszymi obrońcami, zmylił Tarasa Romanczuka i Imaza strzelił, ale po raz drugi Węglarz zachował się bardzo pewnie przenosząc piłke nad poprzeczką bramki.

Wisła Płock - Jagiellonia 3:1 (relacja live) Wisła po raz pierwszy w historii liderem ekstraklas

Piłkarze Jagiellonii i ŁKS-u grali szybko i widowiskowo. W 25 minucie Trąbka dwukrotnie próbował oszukać Weglarza, ale nieskutecznie. W 30 minucie miała miejsce kontra Jagiellonii. Płaski strzał Klimali był jednak zbyt słaby by pokonać Węglarza. Cztery minuty później słupek przyszedł z pomocą Żółto-Czerwonym, gdy strzelał Trąbka. Jego dobitka była na szczęście także nieskuteczna.W 36 minucie, po idealnym dośrodkowaniu Prykrila Malarz tylko obserwował jak piłka po główce Klimali mija słupek jego bramki. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Pospisil został faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Jednak po wideoweryfikacji arbiter wskazał na wcześniejszą pozycję spaloną Klimali i rzutu karnego nie było.

Jagiellonia Białystok lepsza od ŁKS-u w niedzielnym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy, kolejny gol niezawodnego Patryka Klimali

Druga połowa była niemniej interesująca jak pierwsza. Łodzianie wyprowadzili dwie bardzo groźne sytuacje. Dwa razy Łukasz Sekulski został powstrzymywany przez skuteczne interwencje Bodvara Bodvarssona. W 58 minucie po kolejnym rzucie rożnym, kolejny strzał z głowy Kwietnia mija słupki bramki Malarza. Ale już siedem minut później Kwiecień strzałem z głowy nie dał szans Malarzowi i Jagiellonia wreszcie mogła cieszyć się ze zdobycia gola. Wynik na 2:0 podwyższył i ustalił Patryk Klimala w 78 minucie, gdy wykorzystał podanie Imaza.