Jagiellonia - Legia. Uwaga, sędziuje nieudacznik.

Rok temu Adma Kajzer dał popis nieudacznictwa. Jak będzie teraz?
Rok temu Adma Kajzer dał popis nieudacznictwa. Jak będzie teraz? fot. Wojciech Oksztol
Mamy złe wieści dla kibiców Jagiellonii. Mecz z Legią Warszawa poprowadzi Adam Kajzer z Rzeszowa, jeden z najgorszych sędziów, jacy ostatnio byli w Białymstoku.

Pan Kajzer przyjeżdża na stadion przy ul. Słonecznej dokładnie w rocznicę swojego "popisu", jaki dał 3 października 2008 roku w meczu Jagi ze Śląskiem Wrocław, zakończonego remisem 2:2.

Przypomnijmy nieudaczne wyczyny "sprawiedliwego" z Rzeszowa.

Na początku meczu Janusz Gancarczyk ze Śląska przewrócił się w polu karnym, a ku zdumieniu wszystkich pan Kajzer podyktował rzut karny, wykorzystany przez Sebastiana Milę. Decyzja ta została potem wyśmiana przez ekspertów w magazynie "Liga +" stacji Canal +.

W drugiej połowie sędzia nie zauważył faulu na Robercie Szczocie i zamiast podyktować "jedenastkę" na korzyść Jagiellonii Białystok, ukarał białostoczanina żółtą kartką, anulowaną później przez PZPN.

W ostatnich minutach, przy prowadzeniu gospodarzy 2:1, arbiter nie odgwizdał faulu Remigusza Sobocińskiego na Igorze Lewczuku. Gracz Śląska uderzył jagiellończyka łokciem w twarz (Lewczuk stracił ząb), a Kajzer puścił grę, chociaż nasz piłkarz zwijał się na murawie z bólu. W tej samej akcji Tomasz Szewczuk doprowadził do wyrównania.

Oby rzeszowski arbiter w meczu z Legią był lepiej dysponowany i pamiętał, że ma prowadzić spotkanie sprawiedliwie.