Jagiellonia - Lechia Gdańsk 3:0 (relacja live) Rafał Grzyb debiutuje jako pierwszy trener

(mark)
Jagiellonia - Lechia Gdańsk
Jagiellonia - Lechia Gdańsk Przemysław Świderski
Jagiellonia Białystok efektownie pożegnała się z własnymi kibicami w ostatnim meczu w ekstraklasie w 2019 roku. Żółto-Czerwoni pokonali Lechię Gdańsk 3:0 po dwóch golach Imaza i Prikryla. W meczu tym zadebiutował w roli pierwszego trenera Jagi Rafał Grzyb.

90 + 4 min.: Koniec meczu. Jagiellonia efektownie wygrywa z Lechią Gdańsk 3:0.

90 +3 min.: Za Bidę wchodzi Toporkiewicz.

90 + 1 min.: Za Prikryla wchodzi Savković.

90+1 min.: Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min.: Prikryl strzela zza pola karnego. Bramkarz bez szans. Goooooooooooooooooooool! To już 3:0!

86 min.: Główkuje Kwiecień, obok bramki Lechii.

84 min.: Rzut wolny dla Lechii. Paixao nad poprzeczką.

82 min.: Imaz rzut karny i gooooooool. 2:0 dla Jagiellonii.

80 min.: Maloca ostre wejście w polu karnym w Bidę. Sędzia korzysta z VAR-u, I jest jedenastka dla Jagiellonii.

78 min.: Żółta kartka dla Kwietnia.

76 min.: Zmiana w Lechii. Wchodzi Jakub Arak za Wolskiego.

75 min.: Zmiana w Jagiellonii. Za Klimalę wchodzi Camara. Czy to był ostatni mecz Klimali w Jagiellonii?

74 min.: Żółtą kartką ukarany Mladenović

71 min.: Strzela Peszko, broni Sandomierski.

63 min.: Wspaniały rajd Klimali, w ostatnim momencie piłka ucieka piłkarzowi Jagiellonii.

61 min.: Zmiana w Lechii. Za Artura Sobiecha wchodzi Sławomir Peszko.

59 min.: Bida strzela, obok bramki.

58 min.: Pospisil strzela, piłka trafia w słupek bramki Lechii.

50 min.: Zakotłowało się pod bramką Lechii. Stzrał Pospisila grzęźnie w nogach obrońców Lechii.

48 min. Żółte kartki Wolski i Prikryl

46 min.: Start drugiej połowy

45 + 1 min.: Koniec I połowy.

45 min.: Sędzia dolicza 1 minutę

44 min.: Goooooooool!!!! Rzut rożny. Dośr0odkowuje Guilhermne i Imaz główką przelobowuje bramkarza Lechii. Prowadzimy!!!!

42 min.: Sobiech fauluje Bidę i otrzymuje żółtą kartkę.

39 min.: Imaz strzela mocno, ale w środek bramki Lechii gdzie stał Alomerović.

34 min.: Rafał Wolski huknął z dystansu, Sandomierski sparował piłkę na rzut rożny.

33 min.: Za kontuzjowanego Karolia Filę wczodzi Damian Łukasik.

30 min.: Lipski podaje do Paixao. Portugalczyk główkuje, ale niecelnie

26 min.: Po strzale Mladenovica z wolnego, do piłki doszedł Wolski. Strzelił mocno, ale Sandomierski broni.

16 min.: To powinien być gol. Klimala z bliska trafia w bramkarza Lechii.

12 min.: Po rzucie rożnym strzelał Kwiecień. Niestety, nad poprzeczkę.

8 min.: Nalepa oddaje bombę na bramkę Jagiellonii, ale piłka przechodzi nad poprzeczką bramki gospodarzy.

5 min.:. Prikryl do Imaza, na posterunku bramkarz Lechii. Jagiellonia atakuje

4 min.: Martin Pospisil pognał środkiem boiska, zdecydował się na strzał.... bardzo niecelny.

1 min.: Pierwsza ofensywna akcja Jagiellonii. Strzał Patryka Klimali zablokowany przez obrońcę Lechii.

1 min.: Mecz rozpoczęli piłkarze Jagiellonii. Jagiellonia gra w swoich domowych, żółto-czerwonych strojach, Lechia na szaro.

JAGIELLONIA - LECHIA GDAŃSK 3:0 (1:0)

BRAMKA: 1:0 Imaz 44, 2:0 Imaz z karnego, 3:0 Prikryl 90.

JAGIELLONIA: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec, Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień, Guilherme Sitya - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Bartosz Bida (90 + 3. Krzysztof Toporkiewicz) - Patryk Klimala (75. Juan Camara).

LECHIA: Zlatan Alomerović - Karol Fila (33. Daniel Łukasik), Michał Nalepa, Filip Mladenović, Sławomir Peszko, Patryk Lipski, Tomasz Makowski, Rafał Wolski - Flavio Paixao, Artur Sobiech (61. Sławomir Peszko).

Żółte kartki: Prikryl, Klimala, Kwiecień (Jagiellonia): Wolski, Sobiech, Mladenović, Maloca (Lechia)

Sędziuje: Mariusz Złotek (Stal Stalowa Wola)