Jagiellonia - Lech Poznań 1:1 (zapis relacji na żywo). Było lepiej, był gol, ale bez zwycięstwa

Jagiellonia - Lech
Jagiellonia - Lech Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia zremisowała z Lechem Poznań 1:1 (1:0). Żółto-Czerwoni zagrali zupełnie inaczej niż w poprzednich meczach. Podopieczni trenera Iwajło Petewa zostawili serce i wszystkie siły na boisku, jednak trzech punktów nie zdobyli. We wtorek mecz wyjazdowy z Pogonią Szczecin.

90 + 8 min.: Koniec meczu i remis 1:1.
90 + 8 min.: W ostatniej sekundzie z bliska strzela Camara broni bramkarz Lecha.
90 + 7 min.: Tiba z bliska nie trafia.
90 + 2 min.: Żółta kartka dla Modera z Lecha.
90 min.: Sędzia dolicza 7 minut
87 min.: Żółta kartka dla Tiby z Lecha.
78 min.: Znów atakuje Lech i znów Gytkjaera w idealnej sytuacji pudłuje.
77 min.: Zmiana w Lechu. Za Puchacza wchodzi Filip Marchwiński.
77 min.: Gytkjaer z pięciu metrów strzela nad poprzeczkę. Uff.
75 min.: Zmiana w Jagiellonii. Wchodzi Imaz za Puljica.
73 min.: Dobra akcja Jagiellonii, ale piłka po strzale Romanczuka nad poprzeczką.
70 min.: Żółta kartka dla Ariela Borysiuka.
69 min.: Zmiana w Jagiellonii. Wdowik za Mystkowskiego.
68 min.: Zmiana w Jagiellonii. Camara za Makuszewskiego.
67 min.: Żółtą kartką ukarany treer Leccha Dariusz Żuraw
62 min.: I gol Jakuba Modera. Piłkarz Lecha strzelił zza pola karnego, piłka dostała rotacji i chociaż była w środek bramki, to jednak Węglarz jej nie sięgnął. Mamy więc remis 1:1.
60 min.: Zmiana w Lechu. Za Mohera wchodzi Moder.
57 min.: Jagiellonia krok od podwyższenia wyniku. Piłka po strzale Romanczuka trafia w słupek bramki Lecha.
56 min.: Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Strzela z bliska Christian Gytkjaer, ale na szczęście wprost w Węglarza.
48 min.: Tymoteusz Puchacz pada w jedenastce Jagiellonii! Faul Arsenica i jedenastka dla Lecha? Sędzia najpierw wskazuje na 11 metr i mamy znowu VAR... Nie ma karnego! Uff, co za początek drugiej połowy.
46 min.: Start drugiej połowy i gol dla Lecha. Nie minęło 30 sekund i Kamil Jóźwiak nie dał szans Węglarzowi. Ale ale jest VAR i sędzia anuluje gola wskazując na pozycję spaloną piłkarza Lecha.
45 + 2 min.: Koniec I połowy. Jagiellonia gra lepiej, odważniej, z werwą i wreszcie z golem.
45 min.: Sędzia doliczył dwie minuty.
45 min.: Tymoteusz Puchacz bomba, ale na szczęście piłka trafia w poprzeczkę bramki Jagiellonii.
41 min.: Gooool!!! Rzut rożny, główka Puljić, bramkarz odbija piłkę, ale Tiru celnie dobija i Jagiellonia prowadzi 1:0!
40 min. Strzał Ariela Borysiuka zza pola karnego, z trudem broni bramkarz Lecha wybijając piłkę na róg.
34 min. Puchacz z Lecha ukarany żółtą kartką za faul na Węglarzu.
31 min.: Zmiana w Lechu. Za kontuzjowanego Rogne wchodzi Djordje Crnomarković.
24 min.: Po rzucie wolnym Arsenić blisko bramki, ale bramkarz Lecha wybija na róg. Po rzucie rożnym znów strzela Arsenić i broni golkiper gości.
18 min.: Strzela Jóźwiak, zablokowany przez Kadleca
13 min.: Kolejna kartka. Tym razem dla Romanczuka, za faul na Puchaczu
11 min.: Arsenić z żółtą kartką. W nieprzepisany sposób przerwał akcję Lecha.
b]8 min.:[/b] Dobra akcja Jagiellonii. Makuszewski do Pospisila, ale obrońca Lecha wybija piłkę na rzut rożny. Po kornerze głową strzela Runje. Niestety, piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Lecha.
3 min.: Strata piłki w środku boiska, ale Węglarz dobrze ubiega piłkarza Lecha.
1 min.: Zaczyna Lech, który gra na biało. Piłkarze Jagiellonii w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach. Kibice "mobilizują" piłkarzy Jagiellonii okrzykami: "Jaga grać, k...wa mać"!
W pierwszym dzisiejszym meczu Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 2:0.
W Jagiellonii na ławce rezerwowych usiadł Jesus Imaz, który był chory w tygodniu poprzedzającym mecz. W wyjściowym składzie jest Damian Węglarz za kontuzjowanego w Dejana Ilieva, są także Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk oraz Przemysław Mystkowski.