Jagiellonia - Lech 3:3 (zapis relacji). Sześć goli, dwa karne, dziesięć żółtych kartek

(mark)
Jagiellonia - Lech Poznań
Jagiellonia - Lech Poznań Grzegorz Dembiński
Jagiellonia meczem z Lechem Poznań rozpoczęła walkę w grupie mistrzowskiej. Kilka dni temu na Bułgarskiej, w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, Jagiellonia pokonała Lecha 2:0 po golach Jesusa Imaza. Teraz, pod odbrym meczu zremisowała z Kolejorzem 3:3.

90+9 minut: Koniec meczu. Jagiellonia remisuje z Lechem Poznań 3:3.

90+6 minuta: Guilherme z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Burica.

90+4 minuta: Zmiana w Lechu. Za Tibę Skrzypczak.

90+2 minuta: Kwiecień dostaje żółtą kartkę

90+1 minuta: Żółta kartka dla Marchwińskiego (Lech)

90 minuta: Sędzia dolicza osiem minut.

86 minuta: Za Poletanovica wchodzi Maciej Twarowski.

82 minuta: Teraz strzela Makuszewski. Broni Kelemen.

81 minuta: Jóżwiak uderza nad poprzeczką bramki Jagi.

79 minuta: Zmiana w Jagiellonii. Za Kostala wchodzi Wójcicki.

75 minuta: Gol dla Lecha. Zhamedinov strzela, rykoszet od Arsenica i piłka w siatce Jagiellonii

74 minuta: Zmiana w Lechu. Za Amarala wchodzi Filip Marchwiński. I w Jagiellonii, za Pospisila wchodzi Bartosz Kwiecień.

64 minuta: Imaz kolejny karny i gooooool. Teraz już nie ma kontrowersji. Jagiellonia prowadzi 3:2!

59 minuta: Pospisil huknął na bramkę, Buric wybija piłkę przed siebie, dochodzi do niej Runje i technicznym strzałem umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki Lecha i mamy 3:2!!!!!! Ale, ale.... Jest VAR. Runje chyba na spalonym. Tak na spalonym, ale wcześniej był faul na Poletanovicu w polu karnym. Stefański pokazuje 11 metr.

54 minuta: Gooooooolll. Co za akcja Jagiellonii. Arsenić piętką do Bodvarssona. Islandczyk podciąga piłkę i dośrodkowuje w pole karne Lecha. Andriej Kadlec popisuje się fantastycznym strzałem i jest remis 2:2.

50 minuta: Żółta kartka dla Bodvarssona.

49 minuta: Strzela Gumny. Obok bramki.

46 minuta: Rozpoczyna się druga połowa.

45 + 9 minuta: Koniec I połowy

45 + 7 minuta: Strzela Makuszewski. Broni Kelemen.

45+4 minuta: Zmiana w Lechu. Za kontuzjowanego Jevtica wchodzi Zhamedinow.

45 minuta: Sędzia dolicza sześć minut do I połowy.

42 minuta: Karny. Imaz i... Burić w jednym rogu, a piłka w drugim. Goool 1:2.

41 minuta. Jest karny. Żółta kartka Imaza anulowana.

38 minuta: Imaz sam na sam z Buriciem. Burić się rzuca pod nogi Imaza. Hiszpan pada w polu karnym. Sędzia pokazuje Imazowi żółty kartonik. Będzie jednak VAR

31 minuta: Żółta kartka dla Guilherme.

27 minuta: Żółta kartka dla Tiby za brutalny faul na Imazie.

24 minuta: Żółta kartka dla Runje za faul na Jóźwiaku. Chorwat będzie pauzował w kolejnym meczu z Cracovią (wtorek).

21 minuta: Maciej Makuszewski wstrzela piłkę w pole karne, Amaral wbiega między dwóch obrońców Jagi i podwyższa wynik spotkania na 2:0 dla Lecha!

20 minuta: Zamieszanie w pole karnym Lecha. Strzela Pospisil, zablokowany.

19 minuta: Idealne podanie Runje do Imaza, który opanowuje piłkę, strzela z bliska. Burić na posterunku i róg.

12 minuta: Trałka fauluje Imaza i piłkarz gości otrzymuje żółtą kartkę.

10 minuta: Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Poletanovicia do Runje, ale Chorwat faulował przy wyskoku obrońcę Lecha.

5 minuta: Rzut różny. Dośrodkowanie główka Vujadinovicia i Kelemen bezradny. Gooool dla Lecha!

4 minuta: Szybki rajd Makuszewskiego, zablokowany przez Bodvarssona i róg.

1 minuta: Zaczynamy. Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, a Lech, jak to Lech na niebiesko. Sędziuje Daniel Stefański z Bydgoszczy. Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego kibica Jagiellonii Łukasza.

Jagiellonia - Lech Poznań 3:3 (1:2)
Bramka: 0:1 Vujadinović 5, 0:2 Amaral 21, 1:2 Imaz 42 z karnego, 2:2 Kadlec 54, 3:2 Imaz 64 z karnego, 3:3 Zhamedinow 75.
Żółte kartki: Runje, Guilherme, Bodvarsson, Kwiecień (Jagiellonia); Trałka, Tiba, Zhamedinow, Marchwiński, Skrzypczak, Kostewycz (Lech).