Jagiellonia II Białystok wygrała trzeci mecz z rzędu. Olimpia Zambrów przegrała 0:3 z Błonianką Błonie

Olimpia Zambrów - Błonianka Błonie 0:3
Olimpia Zambrów - Błonianka Błonie 0:3 Zbigniew Dowlaszewicz
Jagiellonia II Białystok odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w III lidze. W niedzielę, na własnym boisku przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1. Niestety, słabo wypadła Olimpia Zambrów, która u siebie przegrała z Błonianką Błonie 0:3.

Rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrały bardzo dobry mecz i pokonały faworyzowany Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1. Już w 5 minucie Szymon Pankiewicz technicznym zagraniem przelobował bramkarza gości i białostoczanie objęli prowadzenie. Pięć minut po przerwie Mikołaj Wasilewski, w zamieszaniu w polu karnym, podwyższył na 2:0. Świt zdobył kontaktową bramkę, ale Michał Samborski i Maciej Twarowski przesądzili o wygranej Jagi II.

Słaby mecz rozegrała Olimpia Zambrów, która nie ma szczęścia do spotkań z Błonianką Błonie. To był trzeci mecz obu drużyn i trzeci raz wygrali rywale. W sobotę zwyciężyli na stadionie w Zambrowie 3:0.

- Dzisiaj rozdawaliśmy prezenty w postaci bramek dla gości - krótko skomentował mecz z Błonianką Błonie i porażkę 0:3 trener Olimpii Zambrów Bartosz Grzelak.

Olimpia Zambrów – Błonianka Błonie 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Dawid Brewczyński 8 z karnego, 0:2 Maksymilian Korczak 18, 0:3 Maksymilian Korczak 75
Olimpia: Jakub Kanclerz – Bartosz Ciborowski, Adam Radecki (54. Jakub Płoszkiewicz), Rafał Kiczuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski (68. Bartosz Gużewski), Jakub Jakimiuk (68. Dawid Baraniecki), Ołeksandr Piatow, Rafał Parobczyk, Daniel Siemieniuk (46. Marcel Bykowski), Kamil Zalewski.

Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Szymon Pankiewicz 5, 2:0 Mikołaj Wasilewski 55, 2:1 Sebastian Cuch 66, 3:1 Michał Samborski 74, 4:1 Maciej Twarowski 78.
Jagiellonia II: Abramowicz - Matsui, Ozga, Czerech, Huczko, Wiktoruk, Bernatowicz, Pankiewicz, Kowalski (53. Wasilewski), Zyśk (60 Samborski), Twarowski.

Pozostałe wyniki 15. kolejki
Concordia Elbląg - Pilica Białobrzegi 1:3 (1:3)
Bramki: 0:1 Konrad Rudnicki 5 z karnego, 0:2 Aleksander Stawiarz 17, 0:3 Aleksander Stawiarz 38 z karnego, 1:3 Tomasz Szawara 45 z karnego.
ŁKS II Łódź - Warta Sieradz 2:2 (0:0).
Bramki: 1:0 Javi Moreno 53, 2:0 Jan Kuźma 73, 2:1 Kacper Sionkowski 80, 2:2 Seweryn Michalski 90.
Unia Skierniewice - Legia II Warszawa 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Mateusz Stępień 16 z karnego.
Legionovia Legionowo - Mławianka Mława 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Michał Stryjewski 82, 1:1 Szymon Wiejak 87, 1:2 Mateusz Stryjewski 90.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Damian Jaroń 27, 2:0 Kacper Łoś 68, 3:0 Jean Franco Sarmiento 74, 4:0 Michał Wrzesiński 90.
Pelikan Łowicz - Ursus Warszawa 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Szymon Sołtysiński 45 z karnego, 2:0 Kacper Falkowski 73, 3:0 Adrian Olpiński 86, 3:1 Oskar Pyrzyna 90
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Sokół Ostróda 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Dawid Kasprzyk 51, 1:1 Adam Nowak 72.

1. Mławianka Mława 15 28 38-29
2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 15 28 28-20
3. Legionovia Legionowo 15 27 34-21
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 15 27 28-20
5. Unia Skierniewice 15 26 16-9
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 15 24 21-15