• Petr Schwarz - 3 (Patryk Klimala - 3)
    • Piotr Samiec-Talar - 4 (Burak Ince - bez oceny)
    • Nahuel Leiva - 2
    • Erik Exposito - 2
  • Koniec meczu! Jagiellonia Białystok pokonuje Śląsk Wrocław i wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy! Bramki dla gospodarzy strzelili Dominik Marczuk (dwukrotnie) i Michal Sacek, a dla Śląska (po zmianie stron) Piotr Samiec-Talar.

• ... a za Kristoffera Hansena melduje się Jakub Lewicki.

• Tomasz Kupisz zmienia Jesusa Imaza...

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mateusza Żukowskiego. Gospodarze wybijają na połowę Śląska.

• Bartłomiej Wdowik zahaczył Mateusza Żukowskiego na prawej stronie. Piłka ustawiona blisko narożnika pola karnego.

• Mocne zagranie do Patryka Klimali. Ten nie poradził sobie w "szesnastce" z Adrianem Dieguezem.

• Piotr Lasyk dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Alen Mustafic upomniany żółtą kartką za skoszenie Tarasa Romanczuka w kole środkowym.

• Kristoffer Hansen zameldował się na prawej strony. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie najszybszy był Rafał Leszczyński.

• Aleks Petkow wybija piłkę na aut. Raczej nie ma co się spodziewać wrzucenia przed bramkę.

• Kaan Caliskaner zmienia Afimico Pululu.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Burak Ince zmienia Piotra Samca-Talara.

• Bartłomiej Wdowik wrzuca na 6. metr, gdzie wysoko wyskoczył Adrian Dieguez. Piłka otarła się od głowy Aleksa Petkowa i przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Afimico Pululu faulowany na lewej stronie. Przewinił Peter Pokorny.

• Alen Mustafić zmienia Patricka Olsena.

• Piotr Samiec-Talar uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką

• Przerwa w grze. Erik Exposito "spadł z krzesełka". Wyskoczył do górnej piłki i runął po kontakcie z Bartłomiejem Wdowikiem.

• 13 480 widzów w Białymstoku na starciu wicelidera z liderem. Jeżeli taki wynik się utrzyma, to obie ekipy zamienią się miejscami.

• NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Dokładne dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika w pole bramkowe! Peter Pokorny chciał wybić, ale posłał ją w stronę bramki! Skórę uratował mu Rafał Leszczyński, który wybił przed siebie!

• Patrick Olsen upomniany żółtą kartką. Duńczyk wbiegł w tor Jose Naranjo. Do bramki niespełna 30 metrów.

• Po chwili próbował Afimico Pululu. Do celu brakowało mu znacznie więcej niż Jesusowi Imazowi.

• Jesus Imaz dopada do odbitej piłki. Uderza prostym podbiciem, z kilkunastu metrów, obok bramki.

• Patryk Klimala ruszył odważnie w stronę pola karnego gospodarzy. Sprytnie spychał do Mateusz Skrzypczak do boku, przez co nie było zagrożenia.

• ... a Patryk Klimala wchodzi za Petra Sxhwarza.

• Podwójna zmiana również w Śląsku: Mateusz Żukowski wchodzi za Martina Konczkowskiego...

• ... a za Nene melduje się Jarosław Kubicki.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Jose Naranjo zastępuje Dominika Marczuka...

• Dośrodkowanie Kristoffera Hansena z lewej strony było zbyt głębokie. Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

• Jagiellonia w ataku pozycyjnym. Długo utrzymuje się przy piłce.

• [WIDEO] 53. MINUTA. GOL PIOTRA SAMCA-TALARA (3:1)

• Patrick Olsen w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne do Piotra Samca-Talara. Jego strzał był w ostatniej chwili zablokowany.

• Działo się teraz w drugim polu karnym. Kristoffer Hansen zagrał jednak odrobinę za mocno do Afimico Pululu.

• Błąd Adriana Diegueza blisko linii 16. metra. Na jego szczęście nie skorzystali z tego piłkarze Jacka Magiery.

• Wyraźny kiks Petera Pokorny'ego. Chciał zapewne dośrodkować z ok. 30. metra w pole karne, a wyszła świeca w pole karne. "Gasi" ją Zlatan Alomerović.

• Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką za powalenie Erika Exposito niemal w zapaśniczym stylu.

• W odpowiedzi dogodną okazję marnuje Kristoffer Hansen! Uderza bez przyjęcia z lewej strony pola karnego wysoko nad bramką Śląska!

• Goście poczuli krew i chcą szybko strzelić bramkę kontaktową!

Dobre dośrodkowanie z ok. 20 metrów w okolice dalszego (prawego) narożnika pola bramkowego do Erika Exposito. Ten uderza głową i podbita piłka przez Bartłomieja Wdowika obija poprzeczką!

• GOL ZALICZONY! NIE BYŁO SPALONEGO!

• Ale jeszcze czekamy! Sędzia Piotr Lasyk nie wskazuje na środek boiska, bo w momencie dośrodkowania Piotr Samiec-Talar mógł być na spalonym! Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego przy bramce Piotra Samca-Talara

• Będą emocje w Białymstoku!

Miękkie, dokładne dośrodkowanie Martina Konczkowskiego z prawej strony na środek pola karnego do Piotra Samca-Talara, który mierzonym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM PIOTR SAMIEC-TALAR!!!

• Na lewej stronie chcieli pograć Nene i Kristoffer Hansen. Portugalczyk odgrywa krótkim podaniem w okolice narożnika pola bramkowego, podczas gdy drugi z wymienionych ruszył w zupełnie innym kierunku.

• Nene zagrywa teraz górną piłkę na lewą stronę pola karnego, gdzie wbiegał Kristoffer Hansen. Szybszy od niego był wybiegający z bramki Rafał Leszczyński.

• Nahuel Leiva nie może pogodzić się z decyzją sędziego. Piotr Lasyk dopatrzył się przewinienia Hiszpana na Mateuszu Skrzypczaku.

• Ta jednak szybko znalazła się u Erika Exposito w polu karnym gospodarzy. Kolejny raz zbyt długo czekał aż ta spadnie do strzału.

• Petr Schwarz próbował przedrzeć się środkiem. Szybko doskoczyło do niego trzech rywali, którzy bez trudu przejęli piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• My dobrze gramy, przede wszystkim dobrze też weszliśmy w mecz i szybko strzeliliśmy bramkę, bo w ostatnich meczach nam tego brakowało. Gdy traciliśmy pierwsi bramkę, zazwyczaj rywale się cofali i grali z kontry i wtedy gdzieś tego miejsca nie było. Przede wszystkim mniej, a tutaj od początku chcieliśmy wyjść wysoko. Strzelić szybko bramkę i kontrolować przebieg spotkania, gdzie Śląsk nie będzie mógł się bronić tylko tylko odrabiać. Na pewno jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy, ale musimy do końca być skoncentrowani.

Wynik ponad stan? Nie. Na pewno chcemy więcej, tak jak każdy z nas, tak samo jak po pierwszej, drugiej bramce chcę trzecią i czwartą. Przede wszystkim chcę pomóc drużynie. I nie [tylko] ja, jako drużyna nie czujemy żadnego relaksu, tylko chcemy więcej. Rozmawialiśmy tutaj po trzeciej bramce, że idziemy po więcej i musimy być skoncentrowani, żeby w końcu zagrać na zero z tyłu, bo tego nam też brakowało. Ale żeby przede wszystkim chcemy strzelić kolejne kolejne bramki i pewnie wygrać.

- powiedział w przerwie Dominik Marczuk, strzelec dwóch bramek dla Jagiellonii

• +1' Po doliczeniu 1 minuty sędzia Piotr Lasyk zaprasza obie strony na przerwę. Jagiellonia Białystok prowadzi ze Śląskiem Wrocław aż 3:0. Bramki Dominika Marczuka przedzieliło trafienie Michala Sacka.

• Petr Schwarz wrzuca w "szesnastkę" do Erika Exposito. Ten osaczony przez dwóch obrońców Jagiellonii nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by uderzyć głową w stronę bramki.

• Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę po nieudanym zagraniu Erika Exposito. Śląsk jest bezradny.

• [WIDEO] 31. MINUTA. DRUGI GOL DOMINIKA MARCZUKA (3:0)

• Martin Konczkowski upomniany żółtą kartką za to wejście.

• Przerwa w grze. Wślizgami o piłkę powalczyli Martin Konczkowski i Bartłomiej Wdowik. Zdaniem sędziego przewinił obrońca Śląska.

• Patryk Janasik zgrywa piłkę w polu karnym do Erika Exposito. Ten opanował ją na klatkę, po czym czekał, aż spadnie na strzał. Nie doczekał się - piłka wybita.

• Czy selekcjoner Michał Probierz to widzi?

• Szał radości w Białymstoku! Jagiellonia po nieco ponad półgodzinie prowadzi ze Śląskiem aż 3:0!!!

Kristoffer Hansen zwlekał ze strzałem z ok. lewego narożnika pola bramkowego. Piłka zatem została przekierowana w okolice drugiego narożnika, skąd Dominik Marczuk umieszcza piłkę w siatce tuż przy słupku!

• DUBLET DOMINIKA MARCZUKA!!!

• NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!

Jak tego nie strzeli?! Norweg dostał piłkę na 6. metrze od Afimico Pululu i niepilnowany uderza obok bramki!

• Taras Romanczuk zdecydował się na strzał z ok.25 metrów. Rafał Leszczyński puszcza piłkę w kozioł i złapał ją tuż przed rywalem! Murawa mogła spłatać mu figla!

• Afimico Pululu przedarł się z piłką w pole karne. Naciskany przez rywala uderza anemicznie w stronę bliższego rogu. Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę.

• [WIDEO] 7. MINUTA. GOL DOMINIKA MARCZUKA (1:0)

[WIDEO] 17. MINUTA. GOL MICHALA SACKA (2:0)

• Rzut rożny dla Śląska. Mocno zagrana piłka z lewego narożnika na dalszy słupek, skąd Erik Exposito główkuje obok bramki.

• Dokładny przerzut na lewą stronę do Nahuela Leivy. Piłkę szybko dostaje potem Peter Pokorny, który zagrywa górą w pole karne do Martina Konczkowskiego. Ten wykłada płasko przed pole bramkowe, skąd strzał... zawodnika Jagiellonii paruje Zlatan Alomerović!

• Kibice na meczu Jagiellonia - Śląsk

• Peter Pokorny upomniany żółtą kartką za faul na Nene w środku pola.

• Zagrania z lewej strony są zabójcze dla lidera!!!

Płasko posłana piłka na 6. metr do Jesusa Imaza, który uderza płasko w środek bramki. Rafał Leszczyński odbija przed siebie i na wślizgu do siatki trafia Michal Sacek!!!

To premierowe trafienie Czecha w tym sezonie

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM MICHAL SACEK!!!

• Afimico Pululu "łamie" akcję na prawej stronie pola karnego do środka. Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć płaskim uderzeniem w stronę bliższego rogu.

• Złe wybicie Zlatana Alomerovicia. Piłka pośrednio trafia w "szesnastkę" pod nogi Erika Exposito, który zwlekał ze strzałem. Po fizycznym starciu pada na murawę, ale sędzia Piotr Lasyk nakazuje grać dalej.

• Dominik Marczuk znalazł miejsce i efektownie złożył się do strzału Dominik Marczuk

• Zakotłowało się pod bramką lidera. Ostatecznie nie było strzału w stronę bramki.

• Dominik Marczuk był bliski dubletu! Jego strzał o centymetry mija bramkę gości! Po drodze był jeszcze rykoszet!

• Dokładne dośrodkowanie (z podbitką od obrońcy Śląska) z lewej strony na dalszy słupek, gdzie przy biernej postawie Nahuela Leivy Dominik Marczuk naskoczył i uderza kontrująco w w stronę lewego dolnego rogu! Rafał Leszczyński był bezradny!

To 4. trafienie Dominika Marczuka w tym sezonie
    .

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM DOMINIK MARCZUK!!!

• Petr Schwarz przedarł się środkiem, przepuszczając piłkę między nogami rywala. Uderza z ponad 25 metrów w środek bramki, gdzie z "koszyczkiem" czekał Zlatan Alomerović.

• Po chwili na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Samiec-Talar. "Zabrał się' z piłką w okolice prawego narożnika pola karnego, po czym przełożył ją do lewej nogi. Poprawił i uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale pomylił się o ponad metr. Nahuel Leiva nie zorientował się w porę, by ruszyć na "zamknięcie".

• Piotr Samiec-Talar posyła piłkę na lewą stronę, gdzie był Nahuel Leiva. Ten wrzuca w pole karne, skąd wybijają gospodarze. Piłka szybko znalazła się pod nogami Erika Exposito, którego strzał bez problemu broni Zlatan Alomerović.

• Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Kapitanami są Taras Romanczuk i Erik Exposito. Kapitanowie w meczu Jagiellonia - Śląsk

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Śląsk Wrocław w rundzie jesiennej także radził sobie lepiej. WKS dopiero tydzień temu wygrał pierwszy mecz w 2024 roku (z Widzewem Łódź). Podopieczni Jacka Magiery muszą grać zdecydowanie lepiej, jeśli marzą o mistrzostwie Polski. Taka okazja może się długo nie powtórzyć.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej grała najbardziej efektowną piłkę w kraju. Na wiosnę podopieczni Adriana Siemieńca nieco obniżyli loty, ale nadal pozostają w czołówce Ekstraklasy. Do Śląska Wrocław tracą tylko trzy punkty, dlatego wygrana w piątek będzie oznaczała doskoczenie do lidera ligi.

• Skład Śląska Wrocław

• Drugi piątkowy mecz Ekstraklasy to największy hit kolejki. Jagiellonia Białystok na swoim stadionie zagra ze Śląskiem Wrocław. Wicelider podejmie lidera. Dopisanie trzech punktów będzie niezwykle ważne w kontekście układu tabeli. Kto będzie górą w tym starciu?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• SuperPiątek w 24. kolejce PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Na inaugurację piłkarze Piasta Gliwice i Radomiaka Radom zapewnili nam prawdziwy rollercoaster. Teraz przenosimy się do Białegostoku, gdzie za 25 minut czeka nas jedno z najciekawszych spotkań tej serii spotkań: Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Pojedynek wicelidera z liderem posędziuje Piotr Lasyk...

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Nokaut w 31 minucie. 3:0 dla nowego lidera

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Nokaut w 31 minucie. 3:0 dla nowego lidera ©PAP/Artur Reszko

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. W piątek zostanie rozegrany największy hit 24. kolejki Ekstraklasy. Wicelider podejmie lidera. Gdzie oglądać spotkanie Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek w piątek o godz. 20:30. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok: - Jeśli przeciwnik otwiera spotkanie, to może kontrolować je poprzez bronienie, a my musimy jeszcze mocniej atakować, angażować większą liczbę zawodników, bo wiadomo, że trzeba gonić wynik. W innym scenariuszu, kiedy to my pierwsi strzelamy gola, to przeciwnik musi się otworzyć, musi atakować, bo trudno, żeby bronił rezultatu 0:1.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: - Jedyną absencją w Białymstoku będzie brak pauzującego za kartki Macenki. Cała reszta trenuje, jest zdrowa i gotowa do podjęcia rywalizacji o miejsce w składzie. W kadrze meczowej znajdzie się normalnie 20 zawodników. Mateusz Żukowski doszedł już do siebie po chorobie, ale przez 10 dni zażywał antybiotyk i nie trenował. Dopiero od niedzieli jest z nami, więc nie wiem, czy jest gotowy na tak ekstremalny wysiłek jak mecz. Będę z nim jeszcze rozmawiał, na teraz walczy o miejsce w kadrze.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław w telewizji

Transmisja z meczu Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław na kanałach Canal+Sport, Canal+Sport 3, Canal+4K Ultra HD, ale także TVP Sport.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Śląsk Wrocław - Widzew Łódź obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+Online, ale także TVP Sport.