Jagiellonia Białystok 0 - 1 Zagłębie Lubin

0 1 połowa

Zagłębie Lubin

1

1 1 połowa

• Koniec meczu. Zagłębie Lubin wywozi komplet punktów z Białegostoku po ograniu Jagiellonii. Jedyną bramkę strzelił Lorenco Simić w 10. minucie.

• Żółta kartka dla Jakuba Wójcickiego za grę na czas.

Ariel Borysiuk uderza z rzutu wolnego daleko od bramki.

• Taras Romanczuk faulowany tuż przed polem karnym Zagłębia! Piłka meczowa?

• Atak Zagłębia. Zyskało tylko kilkanaście sekund, które przybliża do końca spotkania.

• Wojciech Myć dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Dominik Hładun piąstkuje przed siebie po atomowym uderzeniu Jesusa Imaza!

• Jakub Wójcicki zmienia Łukasz Porębę.

• Kacper Chodyna skutecznie powstrzymał Bartosza Bidę. Po chwili Fedor Cernych uderza obok bramki.

• Martin Pospisil górą w pole karne... do nikogo.

• Tomas Prikryl nie zdołał utrzymać piłki w boisko. Od bramki goście.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Łukasz Poręba. Jego koledzy wykorzystują moment, by się napić i ustalić plan na najbliższe minuty.

• Sasa Balić z żółtą kartką.

• Ariel Borysiuk wchodzi za Błażeja Augustyna.

• Urazu nabawił się Błażej Augustyn. Będzie konieczna zmiana.

• Przechwyt gości blisko pola karnego Jagiellonii. "Tylko" korner dla Zagłębia po interwencji Tarasa Romanczuka.

• Jakub Żubrowski zmienia Filipa Starzyńskiego.

• Tymczasem atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Pavelsa Steinborsa.

• Jakov Puljić schodzi, Fedor Cernych wchodzi!

• Tomas Prikryl uderza z ok. 25 metrów wysoko nad bramką.

• Źle rozegrany rzut wolny przez Jagę mógł zapoczątkować kontrę Sasy Żivca. Ten został skutecznie powstrzymany jeszcze przed linią środkową.

• Dominik Hładun spokojnie chwyta piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Martina Pospisila.

• Lubomir Guldan wybija piłkę na aut po centrze z prawej strony. Po chwili gospodarze wywalczyli rzut wolny.

• Rok Sirk uderza anemicznie zza pola karnego. Pavels Steinbors spokojnie łapie piłkę do "koszyczka".

• Futbolówka po przeciągniętym dośrodkowaniu Bodvara Bodvarssona wychodzi poza linię końcową.

• Tomas Prikryl nie zdołał odwrócić się z piłką w stronę bramki Zagłębia. "Miedziowi" wybijają co chwila na uwolnienie, ale piłka jak bumerang wraca w okolice pola karnego gości.

• Rok Sirk zmienia Samuela Mraza.

• Kilka ostatnich minut to niemal miażdżąca przewaga gospodarzy. Brakuje jednak celnego strzału.

• Jesus Imaz uderza z ostrego kąta po dalszym rogu! Pomylił się nieznacznie!!!

• Jakov Puljić podaje w pole karne do Bartosza Bidy, który został uprzedzony. Po kornerze piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Seria będzie podtrzymana?

• Bartosz Bida zastępuje Przemysława Mystkowskiego.

• Patryk Szysz w pojedynku sam na sam z Bodvarem Bodvarssonem w polu karnym gospodarzy. Górą Islandczyk, który jeszcze był faulowany.

• Żółtą kartką upomniany Taras Romanczuk.

• Filip Starzyński uderza głową. To dość niecodzienna sytuacja, stąd piłka mija bramkę Jagiellonii w bezpiecznej odległości.

• Pavels Steinbors spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Sasy Balicia.

• Po źle rozegranym rzucie wolnym przez rywala, z kontrą wyszli piłkarze Bogdana Zająca. Jednak ta została przerwa przed linią środkową.

• Zdaniem sędziego Martin Pospisil faulował przed polem karnym gości. Po chwili przewinienie Tarasa Romanczuka.

• Przydał się we własnym polu karnym Jewgienij Baszkirow. Wybija piłkę po centrze Tomasa Prikryla.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez z mian w Zagłębiu.

• Maciej Makuszewski nie wychodzi na drugą połowę. Za niego jest Tomas Prikryl.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Lorenco Simicia Zagłębie Lubin prowadzi z Białymstoku z Jagiellonią.

• +2' Pavels Steinbors paruje płaskie uderzenie Sasy Żivca na rzut rożny. Piłka zmierzała do siatki przy lewym słupku.

• Wojciech Myć dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Przewinienie Przemysława Mystkowskiego w ofensywie po centrze z prawej strony.

• Atak gospodarzy środkiem spalił na panewce. Piłkarze Zagłębia są czujni przed własnym polem karnym.

• Po zagraniu Sasy Żivca niepilnowany w "szesnastce" Łukasz Poręba uderza głową tuż obok lewego słupka! To powinna być druga bramka dla Zagłębia!

• Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii. Lubinanie radzą sobie bez zarzutu, jeszcze Lubomir Guldan powstrzymał na skrzydle Macieja Makuszewskiego.

• Sasa Balić w roli lewoskrzydłowego. W momencie podania "zewniakiem" Filipa Starzyńskiego był na spalonym.

• Patryk Szysz przemknął środkiem i podaje prostopadle na wolne pole do Samuela Mraza. Ten wpada z piłką w pole karne i trafia do siatki! Jednak radość nie trwała długo - w momencie zagrania był na minimalnym spalonym!

• Bodvar Bodvarsson podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrywa w pole karne "Miedziowych", ale Lorenco Simić na wślizgu wybija piłkę na aut.

• Tak też się dzieje.

• Przerwa w grze. Lorenco Simić został nastrzelony - dostał w splot słoneczny i go "zatkało". Zaraz powinien wrócić do gry.

• Jesus Imaz uderza technicznie zza pola karnego. Za słabo podkręcił... Ostatecznie od bramki grę wznawia Dominik Hładun.

• Przemysław Mystkowski przejmuje piłkę na 25. metrze. Jego strzał blokuje Lorenco Simić.

• Jewgienij Baszkirow uderza z dystansu. "Kontry nie będzie"

• Sasa Balić centruje na dalszy słupek. Pavels Steinbors zdołał musnąć piłkę, przez co zmienił jej tor lotu, a czyhał na nią Samuel Mraz..

• Jesus Imaz w roli prawoskrzydłowego. Zagrywa górą do wbiegającego w "szesnastkę" Macieja Makuszewskiego, ale nie zdążył "zamknąć" akcji.

• Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Lorenco Simić nie trafił czysto w piłkę.

• Nieudane dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego. Wytłumaczyć go może śliska murawa - w momencie zagrania poślizgnął się, co znacząco wpłynęło na to zagranie.

• Do piłki wrzuconej przez Filipa Starzyńskiego z prawego narożnika najwyżej wyskakuje Lorenco Simić, który mocnym uderzeniem pod "ladę" otwiera wynik spotkania!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM LORENCO SIMIĆ!!!

• Podbitą piłkę w okolicach dalszego narożnika pola bramkowego przejmuje Jewgienij Baszkirow, który uderza i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

• Kolejna interwencja Łotysza. Po uderzeniu Sasy Balicia z ostrego kąta paruje piłkę na boczną siatkę!

• Patryk Szysz uderza zza pola karnego w środek bramki, czym ułatwił interwencję Pavelsowi Steinborsowi.

• Kacper Chodyna przedarł się prawą stroną. Centruje na bliższy słupek, gdzie dobrze byli zawodnicy Jagiellonii.

• Złe wybicie Dominika Hładuna. Piłka pada łupem gospodarzy blisko pola karnego Zagłębia Lubin, ale Maciej Makuszewski podaje nie w tempo do Jakova Puljicia.

• Na gwizdek Wojciecha Mycia pierwsza połowa rozpoczęta!

• Losowanie stron. Kapitanami są Taras Romanczuk i Lubomir Guldan.

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron.

• Po 4 rozegranych spotkaniach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Z kolei "Miedziowi", którzy zgromadzili "oczko" mniej od Jagiellonii, są na 7. miejscu w tabeli.

Stawce przewodzi Górnik (13 punktów; wczoraj bezbramkowy remis z Wisłą Kraków), drugi jest Raków (10; dzisiaj 2:2 z Cracovią), a na najniższym stopniu podium jest Lechia (9; dzisiaj 4:0 z Podbeskidziem).

• Rezerwowi Jagiellonii: Xavier Dziekoński - Andrej Kadlec, Szymon Sobczak, Tomas Prikryl, Ariel Borysiuk, Bartosz Bida, Krzysztof Toporkiewicz, Fernan Lopez, Fedor Cernych.
      Rezerwowi Zagłębia
      : Konrad Forenc - Rik Sirk, Roren Reese, Jakub Żubrowski, Kamil Kruk, Jakub Bednarczyk, Jakub Wójcicki, Mateusz Bartolewski.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Zwieńczeniem ostatniej wrześniowej soboty w Ekstraklasie jest starcie w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek Wojciecha Mycia już za 25 minut!