Jagiellonia Białystok wygrała trzecie spotkanie z rzędu

ma
Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok echo dnia
Jagiellonia nie rozegrała porywającego spotkania, ale pewnie pokonała 2:0 na wyjeździe Koronę Kielce i objęła prowadzenie w tabeli.

W porównaniu do poprzedniego meczu w wyjściowym składzie Jagiellonii pojawił się Juan Camara, który zastąpił Marko Poletanovica.

Początek meczu przebiegał według scenariusza do którego Jagiellonia już zdążyła przyzwyczaić kibiców. A więc białostoczanie oddali inicjatywę i sami czekali na dogodny moment do zadania ciosu. Korona, która nie wygrała w pięciu poprzednich kolejkach, nie potrafiła zagrozić bramce Damiana Węglarza, a że Jagiellonia także nie mogła przedrzeć się ze składną akcję bliżej bramki gospodarzy to mecz nie był wielkim widowiskiem. Ale od czego są stałe fragmenty gry i w dobrej dyspozycji Ivan Runje. To właśnie Chorwat w 43 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Guilherme precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Jadze. Trzeba też zaznaczyć, że rzut rożny został podyktowany po tym jak obrońcy Korony zatrzymali rozgrywającego kolejne dobre spotkanie Bartosza Bidę.

Korona najlepszą okazję do wyrównania miała zaraz po przerwie. Do dobrej pozycji po rzucie rożnym doszedł Michał Papadopulos, ale po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 58 minucie było już 0:2. Guilherme wykorzystał błąd bramkarza i obrońców Korony przy wyprowadzaniu piłki. Odebrał futbolówkę gospodarzom i z lewego skrzydła dokładnie dośrodkował do Jesusa Imaza. Hiszpan, będący w wyśmienitej dyspozycji, nie zmarnował okazji i spokojnie pokonał Pawła Sokoła.

Jak się okazało 0:2 to już dla wyraźnie pogrążonej w kryzysie Korony był wynik nie do odrobienia. Goście kontrolowali przebieg meczu i zaliczyli trzecią wygraną z rzędu oraz zostali liderem tabeli.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, a Jagiellonia do gry wróci 13 września gdy podejmie Legię Warszawa.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)