Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2 (zapis relacji). Od 0:2 do 2:2. Gol Puljica w 93 minucie dał Jagiellonii remis

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (na żywo)
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (na żywo) Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia grała z Wisłą Płock w kolejnym meczu PKO Ekstraklasy. To był drugi mecz po restarcie rozgrywek i przerwy spowodowanej pandemia koronawirusa. W pierwszym meczu białostoczanie pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0 po golu Przemysława Mystkowskiego. Białostoczanie nie rozegrali dobrego spotkania. Przegrywali 0:2, ale po golach Bidy i Puljica zdołali zremisować i wywalczyć jeden punkt.

94 min.: Sędzia kończy mecz. Mamy remis i to jest najważniejsze.
93 min.: Gooooooooool! Faul na Puljicu. Rzut wolny z ponad 20 metrów. Do piłki dochodzi Puljic. Mocny strzał i piłka ląduje w siatce bramki Wisły!
90 min.: Strzał Angielskiego broni Węglarz. Sędzia doliczył cztery minuty.
88 min.: Damian Michalski po rzucie rożnym strzelił głową. Piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Jagiellonii.
84 min.: Strzał z ponad 35 metrów Kwietnia. Broni bramkarz gości.
79 min.: Trzecia zmiana w Wiśle. Za Garcię wchodzi Ambrosiewicz.
75 min.: Strzał Bidy z dystansu, obok słupka.
72 min.: Za kontuzjowanego Sheridana do gry wszedł Karol Angielski.
68 min. Kwiecień blisko wyrównania. Piłka po strzale z głowy przechodzi obok słupka.
67 min.: Mystkowski dośrodkowuje do Bidy, a ten strzela kontaktowego gola. Co za wejście Mystkowskiego! Jest już tylko 1:2.
66 min.: Zmiana, trzecia w Jagiellonii. Za Imaza wchodzi Mystkowski.
65 min.: Kolejna groźna kontra Wisły, Merebaszwili sam na sam z Węglarzem. Broni bramkarz Jagi. Uff, mogło być już po meczu.
61 min.: Furman pewnie pokonuje z rzutu karnego Węglarza i jest już 2:0 dla gości.
60 min. Faulowany Merebaszwileigo przez Olszewskiego w polu karnym i "jedenastka" dla Wisły.
59 min.: Żółta kartka dla Merebaszwiliego.
59 min.: Kapitalna kontra gości. Merebaszwili strzela obok Węglarza, ale na posterunku jest Kwiecień, który wybija piłkę niemal już z pustej bramki.
54 min.: Druga zmiana w Jagiellonii. Za Wójcickiego wchodzi Paweł Olszewski.
49 min. Bida dośrodkowuje, wprost na głowę Pujlica, ale strzał wprost w ręce bramkarza Wisły.
46 min.: Rozpoczyna się II połowa. W Jagiellonii zmiana. Za Arsenica gra Bartosz Kwiecień.
46 min.: Koniec I połowy. Wisła zmusiła Jagiellonię do ataków pozycyjnych. Po 4 strzały z obu drużyn, dwa celne Wisły, jeden Jagiellonii.
45 min.: Borysiuk strzał z dystansu. Niestety, obok.
41 min.: Centrostrzał Makuszewskiego, i piłka ociera się od słupka bramki Wisły. To byłby gol.
37 min.: Silne uderzenie Georgi Merebaszwiliego, broni Węglarz.
33 min.: Imaz dostaje doskonałą piłkę od Makuszewskiego, ale fatalnie strzela. Piłka przechodzi nad poprzeczką.
29 min.: Koszmarny błąd Arsenica, który źle podał. Cillian Sheridan dostał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam i pewnie strzelił pod ręką Węglarza. 1:0 dla Wisły Płock.
24 min.: Groźna akcja Wisły i znów Giertsen. Na szczęście źle uderzył i piłka przechodzi obok słupka bramki Węglarza.
23 min.: Jesus Imaz strzela z głowy po dośrodkowaniu Kadleca. Broni bramkarz gości.
22 min.: Bartosz Bida otrzymuje bardzo dobre prostopadłe podanie, ale blokowany przez rywala, tylko zdołał dośrodkować. Goście wybijają piłkę.
12 min.: Akcja Wisły i Giertsen, po prostopadłym podaniu, strzela gola. Przedwczesna radość gości. Piłkarz Wisły był na pozycji spalonej.
4 min.: Pierwsza groźna sytuacja i to pod bramką Jagiellonii. Piłka po strzale z głowy Torgila Gjertsena przechodzi nad poprzeczką bramki Jagi.
1 min.: Pierwsza ofensywna akcja gości, ale spalony.
1 min.: Jagiellonia w żółto-czerwonych strojach, Wisła na niebiesko. "Żółwik" kapitanów Runje i Furmana. i zaczynają goście.
- Jesteśmy skupieni na tym co dzisiaj, by mecz był lepszy od ostatniego. Chcemy kontynuować dobrą passę i być w dobrym humorze po dzisiejszym spotkaniu - powiedział przed kamerami canal plus trener Jagiellonii Iwajło Petew.

Czytaj: Kibice odprowadzili drużynę na mecz z Wisłą Płock

O godz. 15 na Stadionie Miejskim w Białymstoku bez udziału publiczności rozpocznie się mecz PKO Ekstraklasy, w którym Jagiellonia zagra z Wisłą Płock. Niestety, Żółto-Czerwoni zagrają bez kontuzjowanego bramkarza Dejana Ilieva oraz Bogdana Tiru oraz pauzującego za żółte kartki Tarasa Romanczuka.

JAGIELLONIA Białystok - WISŁA Płock 2:2 (0:1)
Bramka: 0:1 Cillian Sheridan 27, 0:2 Dominik Furman z karnego 61, 1:2 Bartosz Bida 67, 2:2 Jakov Puljić 90+3.
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK:Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić (46. Bartosz Kwiecień), Jakub Wójcicki (54. Paweł Olszewski) - Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz (67. Przemysław Mystkowski), Bartosz Bida, Jakov Puljić.
WISŁA PŁOCK: Thomas Dahne - Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Cabezali (79. Maciej Ambrosiewicz). Damian Rasak, Dominik Furman, Torgil Gjertsen, Mateusz Szwoch, Georgi Merebaszwili (69. Piotr Tomasik), Cillian Sheridan (72. Karol Angielski).
Żółta kartka: Merebaszwili (Wisła).
Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski