Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 4:0. Cztery gole to i tak mało

Gustavo Adolfo strzelił jednego z goli dla Jagiellonii
Gustavo Adolfo strzelił jednego z goli dla Jagiellonii Fot. Jacek Mazurek
Po całkiem niezłej grze Jagiellonia Białystok pokonała w rozegranym w Olecku sparingu Wigry Suwałki 4:0.

Przewaga białostoczan nad drugoligowcami była wyraźna. W 21 minucie Łukasz Tumicz wykorzystał prostopadłe podanie Pawła Zawistowskiego i było 1:0.

Kolejną bramkę zdobył efektownym strzałem z rzutu wolnego Darusz Jarecki. Tuż po przerwie Vahan Gevorgyan wyłożył piłkę Tomaszowi Frankowskiemu, a "Franek" dopełnił formalności i zrobiło się 3:0. W końcówce wynik w zamieszaniu podbramkowym ustalił testowany przez Jagę Kolumbijczyk Gustavo Adolfo.

- Jak na ten etap przygotowań rozegraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Było co prawda jeszcze sporo niedokładności, ale umieliśmy się długo utrzymywać przy piłce, no i strzeliliśmy cztery gole - ocenił trener żółto-czerwonych Michał Probierz

Wynik: Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Tumicz (21), 2:0 - Jarecki (26), 3:0 - Frankowski (48), 4:0 - Gustavo Adolfo (86).

Jagielllonia (I połowa): Sandomierski - Norambuena, Daniel Henz, Skerla, Jarecki, Renusz, Zawistowski, Stano, Reich, Tumicz, Jezierski.

Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Lewczuk, Daniel Henz, Cionek, Król, Gevorgyan, Falkowski (60. Murawski, 83. Steć), Hermes, Bruno, Frankowski, Gustavo Adolfo.
Wigry: Salik (34. Barwicki) - Kesler (75. Lauryn), Łapiński (60. Byliński), Rogoziński (75. Łapiński), Lauryn (60. Pianka), Kowalski (75. Sobolewski), Sanni (45. Drągowski), Radzio (75. Chudziński), Sadowski (75. Bujnowski), Chudziński (80. Pomian), Ołowniuk (60. Świerzbiński).