Jagiellonia Białystok - Suduva Mariampol 3:2

na podst. jagiellonia.pl
jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok pokonała dziś w sparringu Suduvę Mariampol 3:2. Bramki strzelili Norambuena, Frankowski oraz Pejović.

W pierwszej połowie Jagiellonia zdecydowanie przeważała. Bezradność Litwinów najlepiej pokazała akcja z 7. minuty, kiedy to Nika Dzalamidze okiwał chyba pięciu rywali a zatrzymał się dopiero na szóstym.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dość szybko, bo już w 8. minucie meczu. Szarżujący prawym skrzydłem Norambuena chciał płasko dośrodkować w pole karne, ale dzięki fatalnej interwencji bramkarza rywali piłka wylądowała w siatce. Jagiellończycy poszli za ciosem i już w 13. minucie prowadzili 2:0.

Bardzo przytomnie zachował się Adam Dźwigała, który przechwycił piłkę, podał ją do Kupisza a ten precyzyjnie dośrodkował wprost pod nogi Frankowskiego. "Łowca bramek" takich sytuacji nie marnuje i około 30 przybyłych z Białegostoku kibiców miało wielkie powody do zadowolenia. Zanosiło się na pogrom, jednak w 28. minucie Alexis Norambuena we własnym polu karnym zamiast piłki kopnął przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny, wyrzucając przy tym Chilijczyka z boiska. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Rafael Ladesma.

Druga połowa w wykonaniu Jagiellonii była już dużo słabsza. Podopieczni Tomasza Hajty w 50. minucie po błędzie Adama Radeckiego stracili bramkę i przez długi okres czasu nie mieli pomysłu na rozegranie choćby jednej składnej akcji.

Dopiero w 70. minucie obudził się Tomasz Bandrowski, który świetnym zagraniem uruchomił Tomka Kupisza.

Skrzydłowy Jagi w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza, jednak po jego uderzeniu piłka nieznacznie minęła słupek. Dobry rezultat w 77. minucie zapewnił Jagiellończykom Luka Pejović. Czarnogórzec uderzył głową po dośrodkowaniu Kupisza z rzutu rożnego.

Wynik Suduva Mariampol - Jagiellonia Białystok 2:3 (2:1)

1:0 - Norambuena 8`
2:0 - Frankowski 13`
2:1 - Ladesma (k.) 28`
2:2 - Brokas 50`
2:3 - Pejović 77`

Czerwona kartka: Norambuena (28 min. - za faul)
Żółta kartka: Radecki

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (46. Łukasz Skowron) - Alexis Norambuena (28. Łukasz Modelski), Ugochukwu Ukah (46. Michał Pazdan), Adam Dźwigała (46. Adam Radecki), Lubos Hanzel (46. Luka Pejović) - Nika Dzalamidze (46. Paweł Tarnowski), Rafał Grzyb (46. Tomasz Bandrowski), Maciej Gajos (46. Tomasz Kowalski), Kim (46. Dawid Plizga), Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (46. Michał Fidziukiewicz).