Jagiellonia Białystok - Sokół Ostróda 2:1

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Jagiellończyk Ugo Ukah (z prawej) w pierwszej połowie i miał sporo pracy z napastnikami rywali Andrzej Zgiet
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowały rezerwy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Dariusza Bayera wygrali w Supraślu z Sokołem Ostróda 2:1. O sile trzeciej ligi przekonały się w 2. kolejce ekipy podlaskich beniaminków - LZS Narewka i Promienia Mońki, które zostały rozgromione na wyjazdach.

Narewka przegrała w Ełku z Płomieniem 2:6, natomiast Promień uległ w Dąbrowie Białostockiej Dębowi 1:5. Z dwójki nowicjuszy lepsze wrażenie zostawiła ekipa z Moniek, która do końca walczyła o remis, jednak w ostatnich minutach straciła aż trzy bramki.

- W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę Promieniowi i mogło to się dla nas źle skończyć - przyznaje Jacek Markiewicz, trener Dębu. - W końcówce udało nam się jednak skontrować - dodaje.

Pierwsze trzy punkty mają piłkarze Jagiellonii II. Żółto-czerwoni przegrywali z Sokołem 0:1, jednak odwrócili losy meczu.

- Sokół od początku narzucił ostre tempo, którego pod koniec nie wytrzymał - komentuje Dariusz Bayer, trener rezerw Jagi.

Goście objęli prowadzenie tuż po przerwie, po strzale głową Macieja Szostka. Później do głosu doszli białostoczanie - wyrównał w 68. minucie Paweł Drażba, a zwycięską bramkę zdobył w końcówce Karol Mackiewicz. Co ciekawe, gospodarze grali wówczas w osłabieniu - kontuzji nabawił się Jan Pawłowski, a limit zmian został już wykorzystany.

Zwycięstwo odniósł także Tur Bielsk Podlaski. Ekipa Grzegorza Pieczywka także rozstrzygnęła mecz w końcówce.

- Gdyby w 10, minucie Maciek Kesler wykorzystał rzut karny, to mogło się skończyć pogromem. Później mieliśmy mnóstwo okazji i dopięliśmy swego w ostatniej minucie - mówi Pieczywek.
W ostatniej chwili wymknęło się natomiast zwycięstwo Wissie Szczuczyn, która z Motorem Lubawa straciła gola w 88. minucie i skończyło się remisem 1:1. Podobny wynik padł też w meczu MKS Korsze z Warmią Grajewo - Wilczki prowadziły, lecz gospodarze zdołali wyrównać. O pechu mogą mówić też w Łomży, gdzie miejscowy ŁKS 1926 wygrywał z Mrągowią Mrągowo 2:0, by przegrać 2:3. Nieszczęście biało-czerwonych zaczęło się w 70. minucie, kiedy z boiska został wyrzucony Artur Bajor.

Wyniki 2. kolejki

Dąb Dąbrowa Białostocka - Promień Mońki 5:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Piotr Bondziul (10), 2:0 - Korotkiewicz (58), 2:1 - Grabowski (69), 3:1 - Piotr Bondziul (89), 4:1 - Piotr Bondziul (90), 5:1 - M. Sołowiej (90).
Dąb: Nowajczyk - Łabieniec, Chańko, Markiewicz, Korotkiewicz, Biernacki (54. Głowacki), Citko, Ambrożewicz (58. Konon), Sołowiej, Orpik (75. Kowalewski), Bondziul.
Promień: Andraka - Purta, Koźlik, Zalewski, Młodzianowski, Jaromiński, Wojtkielewicz, Godlewski, Czermecha, Popławski, Odyjewski (46. Grabowski).
Wissa Szczuczyn - Motor Lubawa 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Dąbrowski (26), 1:1 - M. Śnieżawski (88).
Wissa: Rudniew - Waszkiewicz, Orłowski, Guzowski, Denert, O. Berezowski, Kurcewicz, I. Berezowski (80. Grochowski), Kiljańczyk (75. P. Marcinkiewicz), Dąbrowski (70. Dworzanczyk), Zalewski (46. Rostek).
Jagiellonia II Białystok - Sokół Ostróda 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Szostek (48), 1:1 - Drażba (68), 2:1 - Mackiewicz (83).
Jagiellonia II: Ptak - Norambuena (46. Malinowski), Ukah (46. Giełażyn), Porębski, Popchadze (46. Waszkiewicz), Gajko (62. Radecki), Arłukowicz, Kosiński, Mackiewicz, Drażba, Pawłowski.
ŁKS 1926 Łomża - Mrągowia Mrągowo 2:3 (1:0). Bramki: 1:0 - Speichler (43), 2:0 - Laskowski (55), 2:1 - Rokicki (72), 2:2 - Machniak (83), 2:3 - Machniak (90).
ŁKS 1926: Łopatowicz - Maciej, Malinowski, Kacprzyk, Marcin Malinowski, Bajor, M. Kraska (86. Tercjak), Speichler, Rydzewski, Maćkowski (75. Lelujka), Laskowski, Olesiński.
MKS Korsze - Warmia Grajewo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Strzeliński (36), 1:1 - Roksela (68).
Warmia: Gieniusz - Lekenta (70. Sypytkowski), Domurat, Arciszewski, Koszczuk, Randzio, M. Tuzinowski, Kozikowski, Strzeliński (90. Mikucki), Chyliński (80. K. Górski), Dzierzgowski.
Płomień Ełk - LZS Narewka 6:2 (3:0). Bramki: 1:0 - Jackiewicz (2), 2:0 - Trzaskalski (14), 3:0 - Ciuńczyk (36), 4:0 - Jackiewicz (53), 4:1 - Łapiński (58-karny), 4:2 - Łapiński (65), 5:2 - Jackiewicz (79), 6:2 - Gondek (85).
Narewka: Bartoszuk - Małyszko (78. Kuprianowicz), J. Krasnopolski, Lul, Hołownia, Gryko (55. Stachelski), Arciuch, Makal (65. Dojlida), Skiepko, Łapiński, Zubowski (65. Lasota).
Tur Bielsk Podlaski - Granica Kętrzyn 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kosiński (90).
Tur: Szczepanik - Gudewicz, Marcinkiewicz, Chilkiewicz, Kulikowski, Lewczuk, Kosiński, Karwacki, Kesler, Kozłowski (65. Hryniewicki), Żero (75. Popiołek).
Huragan Morąg - Start Działdowo 0:1, Znicz Biała Piska - Barkas Tolkmicko 0:2.

Program 3. kolejki

Sobota: Warmia - Jagiellonia II (godz. 11), Mrągowia - Tur (16), Barkas - Wissa (16), Promień - Znicz (17), Start - Płomień (17), Motor - ŁKS (17), Sokół - Huragan (18).
Niedziela: Narewka - Dąb (15), Granica - Korsze (16).