Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 w sparingu

Jagiellonia w lidze ze Śląskiem dwukrotnie remisowała. W sparingu była lepsza.
Jagiellonia w lidze ze Śląskiem dwukrotnie remisowała. W sparingu była lepsza. Wojciech Oksztol
W meczu sparingowym rozegranym w Gutowie Małym Jagiellonia Białystok wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1. Gole dla Jagi strzelili Maciej Makuszewski i Ermin Seratlic.

- Cieszę się przede wszystkim z tego, że do meczu sparingowego z tak dobrym rywalem w ogóle doszło - mówi trener Jagi Michał Probierz. - To w obliczu meczów z Irtyszem Pawłodar w kwalifikacjach Ligi Europejskiej jest dla nas bardzo ważne - dodaje.

Probierz chwali za udany występ na prawej obronie Roberta Arzumaniana, który ma być alternatywą dla Alexisa Norambueny. Z nowych piłakrzy do przerwy słabo spisywał się Słowak Vladimir Kukol.
- Trzeba jednak dodać, że wszedł na boisko z konieczności i bez rozgrzewki. W drugiej połowie było już znacznie lepiej - przekonuje Probierz.

Minus potyczki z wicemistrzem Polski to kontuzje Adama Radeckiego i Rafała Grzyba.
- Uraz Radeckiego wygląda poważnie, a co do Grzyba, musi najpierw przejść badania. Po ostrym wejściu rywala ma skręcony staw skokowy i nie wiadomo, czy bedzie mógł zagrać z Irtyszem - dodaje szkoleniowiec.

Gole padły w drugiej połowie. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie kapitalne uderzenie Macieja Makuszewskiego, który zaskoczył golkipera rywali z prawie 30 metrów.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Makuszewski (53), 1:1 - Diaz (56), 2:1 - Seratlic (64).
Jagiellonia (skład wyjściowy): Sandomierski, Arzumanjan, Skerla, Cionek, El Mehdi, Kupisz, Hermes, Grzyb (23. Kukol), Pejovic, Burkhardt, Frankowski.
W drugiej połowie grali także: Słowik, Bartczak, Makuszewski, Radecki, Lencewicz, Seratlic, Kukol, Maycon i B. Pawłowski.

Mniej miejsc na trybunach

Bezpośrednio po sparingu białostocka drużyna wróci do domu. Sobota będzie dla piłkarzy dniem wolnym, a w niedzielę jagiellończycy wracają do treningów.

Sztab szkoleniowy próbuje znaleźć zapisy meczów Irtyszu.

- Zadanie nie jest łatwe, bo przecież nie wyślemy nikogo na obserwacje. Bo nie zdążyłby wrócić do Białegostoku na mecz - z przekąsem zauważa Probierz.

W klubie trwają przygotowania do podjęcia Kazachów z Pawłodaru. Spotkanie ma się rozpocząć w czwartek - 30 czerwca, o godz. 20.30 i będzie transmitowane przez stację Polsat Sport Extra. Cały czas jest prowadzona sprzedaż biletów. Jagiellonia przypomina, że warunkiem koniecznym przy zakupie karty występu jest posiadanie Karty Kibica.

Warto też pamiętać, że w związku z wymogiem zorganizowania sektora dla kibiców przyjezdnych liczba wejściówek musiała zostać ograniczona do 4800.

Zagrają w Białymstoku

Rozstrzygnięta jest już raczej kwestia, czy Jagiellonia zagra u siebie.

- Nie mamy co prawda z UEFA żadnego pisma, ale na stronie oficjalnej federacji jest informacja, że mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku, a jego sędzią będzie Vlado Glodjovic - informuje rzeczniczka klubu Agnieszka Syczewska.

Białostocki klub zgłosił już listę piłkarzy do rozgrywek LE. Nie ma na niej żadnych niespodzianek. Obok zawodników znanych z występów w Jadze w minionym sezonie, jest czterech pozyskanych latem: Vladimir Kukol, Dawid Plizga, Grzegorz Bartczak i powracający z wypożyczenia do Piasta Gliwice Brazylijczyk Maycon.