Jagiellonia Białystok - SK Dnipro-1 1:0. Żółto-Czerwoni lepsi od Ukraińców. O zwycięstwie przesądził gol z rzutu karnego

JLAS
Jagiellonia pokonała ukraińskie SK Dnipro-1 1:0 po golu Martina Pospisila
Jagiellonia pokonała ukraińskie SK Dnipro-1 1:0 po golu Martina Pospisila Kamil Świrydowicz/jagiellonia.pl
Po dwóch remisach piłkarze Jagiellonii Białystok odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczach sparingowych na obozie w Turcji. Żółto-Czerwoni pokonali 1:0 ósmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy - SK Dnipro-1. Zwycięskiego gola strzelił Martin Pospisil.

Szkoleniowiec białostoczan Iwajło Petew sprawdził w meczu kontrolnym siedemnastu zawodników spośród 29, przebywających na zgrupowaniu. Nie zagrał m.in. Ivan Runje, który jeszcze przed wyjazdem do Turcji nabawił się urazu łydki. Chorwacki obrońca powoli wraca do pełnej sprawności, lecz na razie musi z boku przyglądać się pracy całego zespołu.

Żółto-Czerwoni w spotkaniu z Ukraińcami byli zespołem zdecydowanie lepszym. Pod względem piłkarskim pokazali więcej jakości, przez co rywale często sprowadzali widowisko do twardej walki wręcz. W pierwszej połowie akcje białostoczan napędzali Bartosz Bida, Jesus Imaz, Tomas Prikryl i Juan Camara, którzy przed przerwą mieli przynajmniej po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Skuteczniejszy był za to Martin Pospisil, który w 14. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowanym po faulu na Tarasie Romanczuku.

Na drugą połowę bułgarski szkoleniowiec Jagi desygnował do gry trzech nowych zawodników, wprowadzając Ognjena Mudrinskiego, Jakuba Wójcickiego oraz Damiana Węglarza. Od początku drugiej połowy białostoczanie nie prezentowali się już tak dobrze. Żółto-Czerwoni skupili się głównie na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki i rozbijaniu ataków pozycyjnych rywali. Dnipro miało optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Ukraińcy najlepszą okazję do zdobycia wyrównującej bramki mieli w 64. minucie, kiedy po strzale głową rosłego obrońcy z rzutu rożnego kapitalną interwencją popisał się Węglarz.

ZOBACZ: Jagiellonia daje pół miliona euro za Daniego Ramireza

Ostatecznie białostoczanie minimalnie pokonali zespół z Dniepropietrowska i na ostatnią grę kontrolą podczas obozu w Belek z austriackim Wolfsbergerem mogą czekać z większym spokojem. To spotkanie zaplanowano na czwartek, 30 stycznia.

Jagiellonia Białystok - SK Dnipro-1 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Martin Pospisil (14-karny).

Jagiellonia: Dejan Iliev (46. Damian Węglarz) - Andrej Kadlec (46. Jakub Wójcicki), Zoran Arsenić, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Tomas Prikryl (61. Mile Savković), Jesus Imaz (88. Oleg Horin), Juan Camara (46. Ognjen Mudrinski), Bartosz Bida (73. Karol Struski).