Jagiellonia Białystok - Rapid Bukareszt 0:1. Jaga przegrała w Turcji.

Trener Michał Probierz nie może być zadowolony z wyniku sparingu Jagi
Trener Michał Probierz nie może być zadowolony z wyniku sparingu Jagi Wojciech Oksztol
W pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji Jagiellonia Białystok przegrała z rumuńskim Rapidem Bukareszt 0:1.

Na początku spotkania przewagę mieli Rumuni, którzy wykonywali aż sześć rzutów rożnych. Najlepszą okazję miał Adrian Iordache, który nie trafił do pustej bramki.
- Graliśmy pod silny wiatr, który utrudniał nasze poczynania, ale mimo to odpowiedzieliśmy okazjami Kamila Grosickiego i Mycona. Niestety, nie wykorzystaliśmy ich - opowiada trener Jagi Michał Probierz.

W 62. minucie jedynego gola meczu strzelił Alexandru Ioniota. Jagiellończycy mieli kilka okazji do wyrównania, a najlepszych nie wykorzystali Piotr Klepczarek i Michał Steć.
- Mimo porażki jestem zadowolony z tego sparingu. Obie drużyny grały piłką i tempo spotkania było żywe - dodaje Probierz.

WYNIK
Rapid Bukareszt - Jagiellonia Białystok 1:0 ()0:0). Bramka: 1:0 - Ionita (62).
Jagiellonia (I połowa): Szamotulski - Lewczuk, El Mehdi, Skerla, Jarecki, Grosicki, Kascelan, Bruno, Lato, Mycon, Frankowski.
Jagiellonia (II połowa): Szamotulski - Normabuena, Niewulis, Cionek, Klepczarek, Renusz, Hermes, Gondek, Steć, Jezierski, Fidziukiewicz (75. Pawłowski).