Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:0. Gol Kameruńczyka (zdjęcia)

Kameruńczyk Christian Bekamenga strzelił gola dającego żółto-czerwonym zwycięstwo. Anatol Chomicz
W kolejnym meczu sparingowym Jagiellonia Białystok pokonała na boisku w Dobrzyniewie Radomiaka Radom 1:0. Gola w 12. minucie strzelił Kameruńczyk Christian Bekamenga.

Żółto-czerwoni mogli i powinni wygrać znacznie wyżej, bo sam autor gola miał jeszcze dwie znakomite okazje strzeleckie, których nie udało się wykorzystać.

Rozstrzygnięcie padło już w 12. minucie. Odbitą przez obrońców beniaminka II ligi piłkę przejął przed polem karnym Bekamenga i mocnym uderzeniem umieścił w siatce.

- W poniedziałek trenowaliśmy bardzo mocno i to było w tym meczu widać. Chcieliśmy, by zespół w obu połowach zagrał wysokim pressingiem, a to musiało się odbić na czuciu piłki, czy szybkości. Ale z drugiej strony w trzecim kolejnym meczu nie straciliśmy gola i to mnie cieszy - ocenia trener Jagi Tomasz Hajto.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Bekamenga (12).
Jagiellonia (1. połowa): Skowron - Modelski, Cionek, Porębski, Norambuena, Kupisz, Dźwigała, Bandrowski, Plizga, Tarnowski, Bekamenga.

Jagiellonia (2. połowa): Słowik - Grzyb, Pazdam, Gusic, Pejovic, Makuszewski, Tymiński, Pawlik, Dzalamidze, Makuszewski, Pawłowski.